خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/06/03 07:50:00
سرویس سیاسی
ادیانی مطرح کرد:

خروج توتال از ایران تاثیری بر روابط دیپلماتیک ایران و فرانسه ندارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: خروج شرکت توتال از ایران تاثیری بر روابط دیپلماتیک کشورمان با فرانسه ندارد.
خروج توتال از ایران تاثیری بر روابط دیپلماتیک ایران و فرانسه ندارد عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: خروج شرکت توتال از ایران تاثیری بر روابط دیپلماتیک کشورمان با فرانسه ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711101306118819.jpg خروج,توتال,از,ایران,تاثیری,بر,روابط,دیپلماتیک,ایران,و,فرانسه,ندارد Icana

سیدعلی ادیانی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به خروج شرکت توتال فرانسه از ایران گفت: بحث خروج توتال در چارچوب قراردادی که میان کشورمان و شرکت ملی نفت چین و توتال در فاز 11 پارس جنوبی بسته شده بود، انجام شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: در آن قرارداد پیش بینی شده بود که در صورت خروج توتال تحت هر شرایطی از ایران چه اقداماتی باید انجام داد لذا شرکت چینی تضمین کرده که قائم مقام شرکت توتال در ایران شده و تمامی تعهدات آن را انجام می دهد.

وی بیان کرد: اکنون در اصل اجرای قرارداد با مشکل روبرو نیستیم و خروج توتال از ایران تاثیری بر روی روابط دیپلماتیک میان ایران و فرانسه ندارد زیرا توتال این بدعهدی را یک بار دیگر در ایران انجام داده بود و ما حدس میزدیم که این گونه شرکت ها به تعهدات خود پایبند نیستند و بیشتر به دنبال منافع خود هستند.

ادیانی اظهار کرد: در نگاه کلی قطعا مسئولان کشور در ایجاد روابط تجاری با شرکت های فرانسوی باید احتیاط عقلایی را رعایت کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet