خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/06/02 14:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
صوفی:

توضیحات رئیس جمهور در مجلس باید پاسخ صحیح به افکار عمومی باشد

فعال اصلاح‌طلب با اشاره به سوال نمایندگان مجلس از روحانی گفت: توضیحات رئیس‌جمهور باید برای افکار عمومی و مردم اقناع‌کننده باشد.
توضیحات رئیس جمهور در مجلس باید پاسخ صحیح به افکار عمومی باشد فعال اصلاح‌طلب با اشاره به سوال نمایندگان مجلس از روحانی گفت: توضیحات رئیس‌جمهور باید برای افکار عمومی و مردم اقناع‌کننده باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802103010952135.jpg توضیحات,رئیس,جمهور,در,مجلس,باید,پاسخ,صحیح,به,افکار,عمومی,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی صوفی فعال سیاسی اصلاح‌طلب، با اشاره به جلسه سوال نمایندگان مجلس از رئیس‌جمهور که قرار است در هفته ابتدایی شهریور برگزار شود اظهار داشت: سوال نمایندگان مجلس از رئیس جمهور باید از دل جامعه باشد و باعث شود مردم در جریان امور قرار بگیرند.   

وی افزود: در طرف مقابل، توضیحات آقای رئیس‌جمهور هم باید برای افکار عمومی و مردم اقناع‌کننده باشد؛ آقای روحانی آنچه را در مجلس مطرح خواهد کرد، در حقیقت باید پاسخ صحیح به افکارعمومی باشد.

صوفی تصریح کرد: در شرایط بد اقتصادی فعلی، تبعا سوالاتی برای مردم مطرح است و نمایندگان مجلس در واقع می خواهند نسبت به عملکرد دولت و نقش دولت در به وجود آمدن وضع موجود، از خود عکس‌العمل نشان بدهند؛ این مساله جنبه مثبت قضیه است.

وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس کسانی هستند که به همین کابینه و به برنامه های تک تک وزرا، رای دادند؛ این برنامه ها به گونه ای بود که چشم انداز مثبتی را ارائه می کرد و نقش مثبتی را از حضور آن وزیر در راس آن وزارتخانه به نمایش می گذاشت.

صوفی گفت: در مجموع به نظر می رسید با این برنامه ها، اوضاع بهتر شود اما متاسفانه اوضاع بهتر نشد و روزگار مردم از نظر معیشتی سخت تر شد و فشار بیشتری بر مردم وارد آمد و به خصوص نوسانات ارزی، تاثیرات بسیار منفی در ابعاد مختلف زندگی مردم اعم از کسب و کار و اقتصاد بر جای گذاشت.  

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس در مقابل رای اعتمادی که به این کابینه دادند، مسئولند و الان وقتی عملکرد دولت را خلاف آن برنامه ها و انتظارات می بینند، طبعا با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارند، مانند سوال یا استیضاح، باید نسبت به آن رای، مسئولیت داشته باشند.  

وزیر تعاون دولت اصلاحات اظهار داشت: دلیل دیگر سوال نمایندگان از رئیس جمهور یا استیضاح وزرا، سایه سیاسی انتخابات پیش رو است. نمایندگان مجلس می خواهند به مردم پیامی بدهند که ما نقش نمایندگی و نظارتی شما(مردم) را در مجلس به خوبی ایفا می‌کنیم.

به گزارش مهر، دبیرکل حزب پیش‌روی اصلاحات در همین باره گفت: نمایندگان مجلس می خواهند با این عمل، بار دیگر رای مردم در انتخابات آینده مجلس را جلب کنند؛ مجلس در حقیقت دارد حساب خود را از دولت جدا می‌کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet