هدر موبایل
1397/06/05 16:43:57
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

تقدیرهای اینستاگرامی نمایندگان برای قهرمانی تیم ملی کبدی بانوان/ مزایای طرح شفافیت آرا نمایندگان چیست؟ / ایران، روسیه و ترکیه، زمینه‌سازان تدوین قانون اساسی سوریه / ورود مجلس به مسئله اخلال و خشونت در ورزشگاه‌ها

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
تقدیرهای اینستاگرامی نمایندگان برای قهرمانی تیم ملی کبدی بانوان/ مزایای طرح شفافیت آرا نمایندگان چیست؟ / ایران، روسیه و ترکیه، زمینه‌سازان تدوین قانون اساسی سوریه / ورود مجلس به مسئله اخلال و خشونت در ورزشگاه‌ها اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612100519679589.jpg تقدیرهای,اینستاگرامی,نمایندگان,برای,قهرمانی,تیم,ملی,کبدی,بانوان/,مزایای,طرح,شفافیت,آرا,نمایندگان,چیست؟,/,ایران،,روسیه,و,ترکیه،,زمینه‌سازان,تدوین,قانون,اساسی,سوریه,/,ورود,مجلس,به,مسئله,اخلال,و,خشونت,در,ورزشگاه‌ها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در آخرین پست اینستاگرامی خود تصاویری از جلسات کمیسیون آیین نامه مجلس در مشهد مقدس منتشر کرد.

 

 

بهروز نعمتی عضو وسخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامى، در صفحه خود در اینستاگرام قهرمان تیم کبدی بانوان در رقابت های آسیایی را تبریک گفت.

 

 

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت و رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس، پست زیر را در صفحه شخصی خود به اشتراک گذاشت.

 

 

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، با انتشار پستی مطرح نوشت:

شفافیت در رای گیری ها موجود در مجلس می تواند کیفیت مجلس شورای اسلامی و نمایندگان را بالا برده و سنجش عملکرد نمایندگان را در بر داشته باشد و ما قطعا به دنبال چنین تغییری در آیین نامه مجلس هستیم.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به اینکه بر اساس ماده 131 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی طرح‌هاى قانونى با امضاء و ذکر نام حداقل پانزده نفر از نمایندگان در مجلس به رئیس جلسه تسلیم می شود و پس از اعلام وصول و قرائت عنوان آن توسط هیئت رئیسه به کمیسیون‏هاى مربوط ارجاع میشود گفت : در حال حاضر در فضاهای رسانه ای طوری بیان شده است که انگار امضاء کنندگان موافق و باقی نمایندگان مخالف طرح فوق میباشند.
امیر خجسته گفت : ساز و کار طرح ها با سوالات از مسئولین کشوری متفاوت است و با توجه به این که به امضاء تنها 15 نفر احتیاج دارند توسط طراحان بدونه اعلام عمومی و در بازه زمانی کوتاه و با استفاده از امضاء نمایندگان موافقی که در آن لحظه در صحن و یا جلسه حضور دارند تهیه میگردد و این امضاء ها حاوی مخالفین و موافقین قطعی موضوع نیست .
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع در کمیسیون مربوطه بررسی میشود تا تمامی جوانب این طرح سنجیده و اعمال شود گفت : یکی از موضوعاتی که مورد سوال برخی از سیاسیون بوده جلوگیری از تحت فشار قرار گرفتن نمایندگان در رای گیری است تا از امکان این موضوع که فشارهایی اعم از فشار رسانه ای، مافیایی باعث خلل در تصمیم نمایندگان و بازی با حقوق مردم از ترس تخریب و توطئه است جلوگیری شود که به نظره ما این موضوع جای نگرانی نداشته و میتواند به یک فرصت مبدل گردد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل 90 گفت : اعتقاد دارم طرح شفافیت آرا ماخوذه، نماینده ای که مطالبات عموم مردم را دنبال میکند از نماینده ای که به هر علتی عملکردی به غیر از این دارد را تفکیک می کند و این موضوع به نفع مردم و آینده کشور است.
امیر خجسته افزود منتظریم تا کمیسیون تخصصی نیز نظر خود را در مورد موضوع بدهد تا طرح را به صحن علنی ببریم و به طور قطع در صحن از این موضوع دفاع خواهیم کرد.

 

 

وی همچنین تصاویری از حضورش در بیمارستان بعثت و تحریریه روزنامه همشهری به اشتراک گذاشت.

 

 

پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، در اینستاگرام شخصی اش نوشت: 

 ایران با درخشش زنان و مردان بی‌ادعا در رشته‌های ورزشی مختلف در حال درخشیدن است. از کوروش بختیار و مرجان سلحشوری عزیز که اولین مدال‌ها را برای کاروان ورزشی به ارمغان آوردند تا رضا اطری، حسین یزدانی، علیرضا کریمی، فرزان عاشورزاده، علی‌ پاکدامن، پرویز هادی، زهرا کیانی، سعید رجبی، مهرداد مردانی، محمدعلی و محمدرضا گرایی، سهراب مرادی، مه‌لقا جام‌بزرگ، میرهاشم حسینی، تیم قایقرانی زنان و مردان، الهه و شهربانو منصوریان، عرفان آهنگران، فرود ظفری، محسن محمد سیفی، حسین نوری، ناهید کیانی، امیرمحمد بخشی، رضا علیپور، شمشیربازی مردان، نازنین ملایی، نازنین رحمانی و مریم امیدپارسا، سجاد گنج‌زاده، حمیده عباسعلی و قهرمانی تیم کبدی مردان و بویژه کبدی زنان که مایه غرور و مباهات است. 
به همه عزیزان صمیمانه تبریک می‌گویم و برای دیگر ورزشکاران عزیز آرزوی سلامت ‌و موفقیت دارم. 

 

 

وی همچنین پست زیر را منتشر کرد.

 

 

محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر بومهن و پردیس در مجلس، با انتشار پستی یادداشت کرد: روزهای سختی را می‌گذرانیم. عبور از سلسله بحران‌های اخیر، تبدیل به بزرگترین مسئله ملّی ما شده است. 

همه وجوه حیاتِ جمعیِ ما، به سرنوشتِ این چالشِ ملّی گره خورده است. در این مدت من همواره تاکید کرده‌ام که خارج از مرزهای جناحی باید ابتدا درک واثق و عمیقی از ریشه و علل این بحران‌ها داشت تا بتوان مبتنی بر آن، بر سرِ یک نسخه‌ شفابخش توافق کرد. گاه حجابِ جناح، مانع از فهمِ درستِ عللِ بحران‌ها می‌شود و لذا برای رهایی، آدرس‌های اشتباهی می‌دهیم. در واقع، برای «اجماع» بر سرِ نسخه شفابخش، به «درکِ مشترکِ» صورت‌مسئله نیازمندیم. به مقدارِ ملال‌آوری نیز اشاره شد که این فهمِ مشترک، از رهگذرِ گفت‌وگوی ملّی قابلِ تحقق است! اما با این وجود هنوز چشم انداز روشنی از شروع این گفت‌وگووجود ندارد.

با همه این احوال، پاره‌ای از تکالیف را می‌توانیم پیشاپیش در همه نسخه‌ها، فرض و فریضه بگیریم. بر هر نسخه‌ای که توافق کنیم، وفاق اجتماعی در آن مفروض است. هرگونه که بخواهیم از این بحران عبور کنیم، بدونِ همراهیِ مردم امکانِ آن عبور نزدیک به صفر می‌شود. امکان ندارد که حکومتِ صددرصد سالم هم بتواند با ملتی ناهمدل و یا با بازاری احتکار زده، کارآمد باشد و بتواند از بحران‌ها به سلامت بگذرد. ناگفته پیداست که تکالیف حکومت در این شرایط باید بیشتر از مردم باشد.
چگونگی و جنس این تکالیف البته به فهم مشترکِ مسئله و توافقِ حاصله برای حلِ آن، بستگی دارد؛ اما بر هر نسخه‌ای که توافق شود، به همدلی و همراهی جامعه ایران نیاز دارد. به یک معنا، نمی‌توان بازار را با وجود محتکرین، با هیچ نسخه‌ای اصلاح کرد.
ناامیدی نسبت به آینده و سقوط ناگهانی ثروت ملت، در کنار سایر علل تاریخی و جامعه شناختی، به بروز رفتار بی‌رحمانه در میان مردم (خصوصاً در بازار) انجامیده است. گاه پاره‌ای از مردم نسبت به هم بی‌رحمانه رفتار می‌کنند. این بی‌رحمی‌ها، قصه امروزِ ما را بغرنج‌تر می‌کند و پریشانی بر سرِ پریشانی می‌افزاید.
همزمان با ما دولت ترکیه نیز گرفتار یک جنگ اقتصادی با آمریکا شده است.

 

 

قاسم احمدی لاشکی نماینده شهرستان های نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس، تصاویری از جلساتش با معاون عمرانی استاندار ومدیران کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای و مراسم گرامیداشت روز پزشک و روز داروساز به اشتراک گذاشت.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس، در ارتباط با مشکلات فرهنگی ورزشگاه ها و مشکلات به وجود آمده در برخی از دیدار های لیگ برتر فوتبال کشورمان گفت:زمانی که اسم باشگاه های فوتبالی را می شنوید می گویند فرهنگی ورزشی است.فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش نیز هر کدام دارای قسمت فرهنگی هستند و در بیانیه تمامی مسئولین مربوطه نیز ابتدا مسائل فرهنگی و اخلاقی گفته می شود و پس از آن عناوین فنی می پردازند.
 

یوسف‌نژاد در ادامه عنوان کرد: تمامی افرادی که سبب این اخلال در ورزشگاه ها می شوند اندک هستند و به نظر من باید برخورد شدیدی با این چنین افراد صورت گیرد.فدراسیون فوتبال نیز باید موضع گیری های منطقی تری را نسبت به این موضوع داشته باشد و وزارت ورزش و جوانان نیز باید تنبیهات بهتر را در ارتباط با این مسائل داشته و یا از این حواشی جلوگیری کند و باید اقدامات بعد از عمل نیز صورت گیرد تاچنین اتفاقاتی صورت نپذیرد.

نماینده مجلس کشورمان در ارتباط با اقدامات پیشگیری و سمت وسوی سیاسی شرایط ورزشگاه های کشورمان گفت:به نظر من بیشتر مسائل ورزشی مورد اعتراض بود و می توان با راهکار مناسب از آن جلوگیری کرد.

یوسف نژاد در ارتباط با پیگیری مجلس جمهوری اسلامی ایران از این مسائل پیش آمده گفت: بی شک در مجلس نیز در ارتباط با این شرایط بحث خواهد شد و فراکسیون ورزش نیز نسبت به این مسئله ، تصمیماتی خواهد گرفت و نقطه نظرات ما در نهایت به وزارت ورزش ارائه خواهد شد.

واکاوی پرونده «وحدت ستیزی»در لباس هوادار روی سکوی ورزشگاه ها/احکام قضایی سنگین برای مجرمان در راه است
مردم باید در این پاکسازی به مسئولان کمک کنند.

یوسف نژاد درباره با پاسخگویی وزیر ورزش نسبت به این موضوع گفت:ما بی شک از وزیر ورزش و جوانان این مسئله را پیگیری خواهیم کرد تا در از این چنین مسائل جلوگیری شود.هدف تعامل میان دو طرف است.

او در پایان اظهار کرد: این مشکلی است که سالیانی در ورزش کشورمان است و باید با تدبیر و درایت بیشتری مورد پیگیری قرار گیرد و مردم و تماشاگران دیدار ها نیز می توانند در این مسئله به ما کمک کرده و در ادامه می خواهیم تا شاهد چنین موضوعاتی نباشیم.

 

 

محمد دامادی نماینده ساری و میاندرود در مجلس، تصاویری از بازدیدش از غرفه محیط زیست بنافت و حضورش بر مزار پدرش  منتشر کرد.

 

 

سید کمال الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس،  تصاویری از دیدارش با  مردم روستای کردوان منتشر کرد.

 

 

علی اسدی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجلس از نوشت ‌افزار ایرانی و پرداخت تسهیلات به تولید کنندگان نوشت افزار حمایت می کند.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از موافقت معاون وزیر راه و شهرسازی با اختصاص پنجاه میلیارد ریال با قید فوریت برای تعریض جاده برزک کاشان خبر داد.

 

 

وی همچنین تصویری از نشست اش با مدیرعامل سازمان بورس کشور و  اعضای حزب موتلفه اسلامی کاشان به اشتراک گذاشت.

 

 

محمد وحدتی نماینده مردم بستان آباد، تیکمه داش و حومه در مجلس شورای اسلامی، از دیدارش در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با صفری رییس جدید صداوسیما خبر داد.

 

 

وی همچنین  با اشاره به جلسه (یکشنبه 28 مرداد) این کمیسیون اظهار داشت: بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح ممنوعیت به‌ کارگیری بازنشستگان در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت.
وی با بیان اینکه در طرح مذکور آمده بود که بازنشستگان نیرو‌های مسلح می‌توانند با اذن مقام معظم رهبری در دستگاه متبوع خود مشعول به کار شوند، افزود: ایراد اعضای شورای نگهبان نسبت به این موضوع این بود که شاید مقام معظم رهبری خواستار این بودند که شخص بازنشسته در دستگاه دیگری مشغول خدمت شود، لذا واژه دستگاه متبوع از این طرح حذف شد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری اینکه در طرح مذکور آمده بود که بازنشستگان دارای اجازه خاصه مقام معظم رهبری می‌توانند، مشغول خدمت شوند، تصریح کرد: اعضای شورای نگهبان عنوان کرده بودند که با توجه به این تبصره ممکن است مراجعات به ایشان زیاد باشد؛بنابراین اعضای کمیسیون تبصره به‌کارگیری بازنشستگان دارای اجازات خاصه مقام معظم رهبری را هم از طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان حذف کردند.
وحدتی تصریح کرد: پس از ایجاد تغییرات لازم در این طرح، طرح مذکور برای تصویب نمایندگان به صحن علنی پارلمان ارجاع شد.

 

 

وحدتی تصویری نیز از حضورش از نشست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به اشتراک گذاشت.

 

 

سید مهدی موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در دوره نهم مجلس شورای اسلامی، پست زیر را در صفحه اینستاگرامی اش منتشر کرد.

 

 

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، با انتشار تصاویری هفته دولت را گرامی داشتند.

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet