هدر موبایل
1388/06/11 17:30:00
سرویس صحن

دفاع عباسپوراز وزیردفاع پیشنهادی

**به گزارش خبرنگار خانه ملت روح ا.. جانی عباسپور نماینده بوئین‌زهرا در موافقت با وزیر پیشنهادی کشور گفت: الحمدا.. مخالفین وزیر پیشنهادی کشور نسبت به سابقه انقلابی ، کارآمدی، اصالت دینی و ولایت‌مداری نجار که مد نظر ریاست مجلس نیز در روز تحلیف بود ایراد ندارند.

وی با اشاره به سخنان، انصاری گفت: از آنجا که نجار یک شخصیت و عنصر نظامی است مسلماً تبلور کار نظامی‌گری ایشان هم در هشت سال دفاع مقدس بوده است با این شرایط ایشان نمی‌تواند یک شخصیت و مدیر مناسبی برای وزارت کشور باشد. درحالی که براساس آیات قرآن خداوند کسانی را که اهل جهاد هستند را نسبت به کسانی که اهل جهاد نیستند برتری می‌بخشد و ارزش و جایگاه ویژه‌ای را برای مجاهدین فی‌سبیل ا.. قائل است.

عباسپور تصریح کرد: وقتی شخصیت و چهره نظامی را به جای این که در مجلس هشتم او را به عنوان چهره ارزشی بدانیم و برای او جایگاهی قائل شویم باید ببینیم این نگاه، نگرش ، دیدگاه ما چقدر به آیات قرآن کریم نزدیک است.

وی با اشاره به فرمایشات امام راحل که اگر سپاه نبود کشور هم نبود، گفت: یعنی همه کشور با این عظمت با نقش آفرینی و انجام وظیفه سپاه در حفظ و حراست از نظام مقدس اسلامی سپاه جایگاه ویژه‌ای دارد.

نماینده بوئین زهرا اظهار داشت: نمی‌دانم آیا باید به ایثارگری حدود هشت سال دفاع مقدس در اینجا ارزش قائل شد و تجلیل کرد یا نظامی‌گری را به عنوان یک نقطه منفی در مدیریت کشور تلقی کرد.

وی خطاب به انصاری گفت: اگر شهید همت و چمران در قید حیات بود و به مجلس هشتم به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت کشور معرفی می‌شد حتماً شما به آنها می‌گفتید که چون شما وزیر دفاع بودید پس شما نمی‌توانید چهره مناسبی برای وزارت دفاع باشید.

عباسپور با اشاره به نظامی بودن برخی مقامات ، مسئولین کشورهایی که ادعای دمکراسی دارند، ادامه داد: می‌گویند دنیا به ما ایراد می‌گیرد،دنیا کی نگاه و عملکرد مثبت به ما داشته است که اینجا بخواهد به ما نگاه کند.

سی سال است که ما میزبان مردم افغانستان و عراق هستیم . سی سال است که همه جوانان جانشان را فدا می‌کنند تا اینکه جلوی مواد مخدر را بگیرند دنیا کدام نگاه مثبت به این عملکرد‌های ما داشت .دنیا زمانی به این کشور نگاه مثبت خواهد داشت که خدای ناخواسته جمهوری اسلامی را در یک شرایط غیر از این بخواهد ببیند.

وی با بیان این که ما نباید نگاه کنیم دنیا چه نگاهی خواهد داشت، گفت: اینجا کشور ایران و جمهوری اسلامی است ایران اسلامی آمریکای لاتین نیست آفریقا نیست جنس سپاهیان ما با جنس ژنرال‌های کشورهای دیگر فرق می‌کند. این افراد از متن مردم برخواسته‌اند.

نماینده بوئین زهرا ادامه داد: در شرایطی که این کشور مورد هجمه بیگانگان قرار گرفته بود و لایه‌های آشکار و پنهان آن استکبار جهانی بود شهدایی مثل همت و چمران دانشگاه ، مدارس ، کارخانجات، وزارتخانه‌ها را رها کردند و جبهه‌های جنگ را برای حفظ نظام و آرمان‌های حضرت امام راحل ترجیج دادند.

وی گفت: باید این مطلب را در نظر بگیریم بسیاری از کارهای سردار نجار و عملکرد و تجربه اجرایی ایشان سنخیت زیادی با این وزارتخانه دارد مقوله بسیار عظیمی در وزارت کشور مربوط به مسائل امنیتی است.

وی افزود: در کارآمدی سردار نجار همین بس که مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفتند و سطح وزارت دفاع را ارتقاء بخشیدند.

عباسپور تصریح کرد: مدیریت پرتاپ ماهواره امید در زمان کدام  وزیر دفاع در مدار قرار گرفت و مورد تقدیر ریاست جمهوری عالی‌ترین مقام اجرایی قرار گرفت. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet