آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
/موافقان استیضاح کرباسیان/

کاظم زاده: انتقاد از حجم بالای نقدینگی سرگردان/ 60 تن از ذخایر طلای کشور در قالب پیش فروش سکه فروخته شد

سرویس صحن
نماینده مردم دهلران، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی گفت: حال اقتصاد کشور خوب نیست و در تب می سوزد.
یکشنبه 4 شهریور 1397 ساعت 10:11
کاظم زاده: انتقاد از حجم بالای نقدینگی سرگردان/ 60 تن از ذخایر طلای کشور در قالب پیش فروش سکه فروخته شد نماینده مردم دهلران، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی گفت: حال اقتصاد کشور خوب نیست و در تب می سوزد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801103437711443.jpg کاظم,زاده:,,انتقاد,از,حجم,بالای,نقدینگی,سرگردان/,60,تن,از,ذخایر,طلای,کشور,در,قالب,پیش,فروش,سکه,فروخته,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شادمهر کاظم زاده در نشست علنی امروز (یکشنبه 4 شهریور) مجلس شورای اسلامی در موافقت با استیضاح مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: کشور در معرض جنگ اقتصادی تمام عیار قرار گرفته و آمریکایی ها در اتاق جنگ‌شان علیه جمهوری اسلامی نقشه طراحی می کنند و در سالروز کودتای ننگین 28 مرداد، ستاد اقدام تحریم تشکیل می شود و در روز استکبار، روز تحریم کامل مطرح می شود. اما در مقابل اتاق جنگ اقتصادی آمریکایی ها، در ایران اتاق اقتصادی مقابله با تحریم چه می کند؟

نماینده مردم دهلران، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی افزود: تاکنون پاتک اقتصادی علیه اقدامات آمریکا چه بوده است؟ متاسفانه 60 تن از ذخایر طلای کشور در قالب پیش فروش سکه فروخته شد، سوال این است که ذخایر ارزی کشور به چه صورتی به این وضعیت دچار شده است؟ کاهش دستوری نرخ سود بانکی و افزایش نقدینگی باعث شده تبعاتی به همراه داشته باشد که مردم تبعات آن را با گوشت و خون حس کنند.

وی ادامه داد: اتاق جنگ اقتصادی کابینه نیازمند افراد متخصص و باهوش است. کاهش قدرت مردم، کوچک شدن سفره مردم و افزایش فقر می تواند آسیب های اعتقادی به همراه داشته باشد. امام موسی کاظم (ع) می فرماید که به حاکمان سفارش می کنیم که مردم را فقیر نسازند، زیرا نتیجه آن به کفر می انجامد.

کاظم زاده ادامه داد: آقای کرباسیان در زمانی که متولی وزارت اقتصاد شدند، برنامه های خوبی را اعلام کردند و نمایندگان به برنامه های کرباسیان رأی اعتماد دادند، اما در یک سال گذشته وی چه اقدامی انجام داده است؟ بازار ارز آرامش ندارد، آیا آرامش اقتصادی که در برنامه های وی بیان می شد، همین وضعیت کنونی است؟ بنده زبان دولت نیستم، که دلار را به صورت دستوری تعیین قیمت کنم.

وی تصریح کرد: بانک مرکزی باید عملکرد مستقلی داشته باشد، اینکه وزیر اقتصاد اعلام کرده است من کاره ای نیستم! و بانک مرکزی نرخ ارز را تعیین می کند! صحیح نیست، چرا که این وزارتخانه مسئول تنظیم سیاست های اقتصادی و مالی کشور است و باید وزیر اقتصاد به مانند نخ تسبیح در تیم اقتصادی انسجام ایجاد کند.

نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از حجم بالای نقدینگی سرگردان در کشور گفت: سرمایه گذاران به دنبال فضای امن برای سرمایه گذاری هستند، حال از وزیر اقتصاد سوال می کنم برای هدایت نقدینگی ها چه اقدامی انجام داده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: نوسانات ارزی کشور در حالی اتفاق می افتد که ایران از ظرفیت ها و امکانات اقتصادی خوبی برخوردار است و این التهابات قابل توجیه نیست، عدم رعایت شایسته سالاری و عمل نکردن به سیاست های اقتصاد مقاومتی و عدم استفاده از نخبگان باعث التهابات شده است.

وی گفت: اینکه مطرح می شود هزینه تغییرات در مدیریت اقتصادی از جیب مجلس پرداخت می شود، به فرض صحت موضوع مذکور باید گفت که برای مردم باید هر هزینه ای پرداخت شود. اینکه گفته می شود کرباسیان تصمیم ساز اقتصادی نیست، به فرض صحت موضوع مذکور باید گفت که ما وزیر بی اختیار نمی خواهیم، آیا حفظ منصب تا این اندازه ارزش دارد؟

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس از استیضاح به عنوان آخرین اهرم نظارتی استفاده می کند و نباید فراموش کرد نمایندگان در دو مرحله تقاضای تغییرات در تیم اقتصادی دولت را با امضای بیش از 180 امضای نمایندگان به رئیس جمهور تقدیم کردند و تذکرات زیادی را در این رابطه در مجلس بیان کردند، اما آیا اتفاقی افتاد؟

کاظم زاده خطاب به وزیر اقتصاد ادامه داد: پرواضح است که حال اقتصاد کشور خوب نیست و در تب می سوزد، به طور مثال یکی از همکاران نماینده به بنده گفت که دیروز یک شخص به دفترش مراجعه کرده و تقاضای 5 هزار تومان بابت هزینه شام شب داشته است! چرا جوانان کشور در شرایط اقتصادی موجود برای دریافت یک وام کم بهره باید مجبور باشند، دو سال دوندگی داشته باشند؟ چرا در شرایط مذکور وزیر اقتصاد اعلام می کند مشکل اقتصادی در کشور وجود ندارد؟/

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر