آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
/موافقان استیضاح کرباسیان/

ساری: فروش اموال بانک‌ها شق القمر نیست/ 38 میلیارد دلار را بدون ذره‌ای تاثیر به بازار تزریق کردید

سرویس صحن
نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر اقتصاد از مبارزه با فساد می گوید ولی نمی گوید با کدام فساد مبارزه می‌کند یا باید مبارزه کند.
یکشنبه 4 شهریور 1397 ساعت 10:41
ساری: فروش اموال بانک‌ها شق القمر نیست/ 38 میلیارد دلار را بدون ذره‌ای تاثیر به بازار تزریق کردید نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر اقتصاد از مبارزه با فساد می گوید ولی نمی گوید با کدام فساد مبارزه می‌کند یا باید مبارزه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201707105831398312.jpg ساری:,فروش,اموال,بانک‌ها,شق,القمر,نیست/,38,میلیارد,دلار,را,بدون,ذره‌ای,تاثیر,به,بازار,تزریق,کردید Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی ساری در نشست علنی امروز (یکشنبه 4 شهریور) مجلس شورای اسلامی در موافقت با استیضاح مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصاد و دارایی، اظهار داشت: آقای کرباسیان شما به عنوان کارگزار نظام و دولت موظف بودید که اقتصاد را به گونه‌ای اداره کنید تا کشور با یک توئیت و تهدید دچار مشکل نشود یا در صورت وقوع بحران تصمیمی نصف و نیمه را برای کنترل اتخاذ می‌کردید، کرباسیان تنها دوبار در جلسات شورای پول و اعتبار حضور پیدا کرده است و اساسا به دلیل عدم تسلط به اظهار نظر در خصوص مسائل مطرح شده تخصصی در این جلسات، غایب بوده آیا این شخص شایسته وزارت است؟.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وزیر اقتصاد یک روز پس از اعلام وصول استیضاح خود متنی را منتشر کرده و گفت در مجلس پیرامون مبارزه با فساد و دستاوردهایش حرف می‌زند، کرباسیان در آن متن گفته من واگذاری های متعدد را انجام داده‌ام که همه آنها در بخش خصوصی باقی بود، وی به خوبی می داند که بزرگترین واگذاری دوران تصدی ایشان، فروختن بیمه البرز بود، آیا واقعا این بیمه به بخش خصوصی واقعی واگذار شد؟ وقتی در آن ماجرا موج مخالفت را دیدید، چرا نام خریدار را اعلام نکرده و در آخر نیز مشخص نشد که چگونه سر و ته ماجرا را به هم آورده‌اید.

 

فروش اموال بانک‌ها شق القمر نیست

وی افزود: آقای کرباسیان در همان دستاوردهای چند خطی گفته است که 6 هزار میلیارد تومان از اموال مازاد بانک‌ها را فروخته است، آیا در وضعیتی که بازار ملک نزدیک به 50 درصد افزایش قیمت داشته و از آن طرف نیز قیمت پایه اموال بانک‌ها چند ده درصد کاهش داشته، آیا فروش این اموال شق القمر است؟.

ساری ادامه داد: آقای کرباسیان ای کاش می‌گفتید شبکه بانک های دولتی به ویژه بانک ملی به ریاست آقای حسین زاده چه میزان اموال مازاد دارند و شما در آن بازار داغ با ارزان فروشی چه نسبتی از اموال مازاد را فروخته‌اید؟ اگر شما واقعا مصلح نظام بانکی هستید، املاک مازاد بانک‌ها فقط بخش کوچکی از اموال آن است، توضیح دهید با 135 هزار میلیارد تومان مطالبات معوق چه کرده‌اید؟ آیا خبر دارید که زیان انتظاری بانک‌ها از رقم نجومی 500 هزار میلیارد تومان فراتر رفته است و به زعم برخی به 700 میلیارد تومان رسیده است، کدام سیاست را برای آن جرا کرده‌اید؟.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: آیا می دانید که نسبت زیان انتظاری شبکه بانکی به تولید ناخالص داخلی از 50 درصد بالاتر رفته است؟ آقای کرباسیان البته که من شما را انسان متشخصی می‌دانم و مطمئن هستم که درکی از این شاخص‌ها ندارید، قطعا خودتان استعفا می‌داید بهتر بود.

وی افزود: تمام مشکلات ارزی و بانکی را به گردن بانک مرکزی انداخته و وقتی که دیدید افکار عمومی به درستی نسبت به رئیس بانک مرکزی گارد گرفته‌اند، به جای کار اساسی سعی کردید، در حاشیه امن قرار بگیرید. آقای سیف به درستی و به حق برکنار شد و شما نیز باید برکنار شوید، زیرا مجلس در این شرایط بر نمی‌تابید که افرادی بر مسند تصمیم گیری کشور بنشینند که آسیب های بزرگی را به اقتصاد کشور بزنند.

ساری اظهار داشت: حتما در جریان هستید که 11 شهریورماه، دقیقا 7 روز دیگر سررسید سپرده‌های بلند مدت 15 درصدی است، می‌دانید حجم نقدینگی به هزار و 500 و 30 هزار میلیارد تومان رسیده است و به طرز شفگت انگیزی برای اولین بار از تولید ناخالص ملی پیشی گرفته است.

وی گفت: وزیر اقتصاد از مبارزه با فساد می گوید ولی نمی گوید با کدام فساد مبارزه می‌کند یا باید مبارزه کند، آقای وزیر شما از کدام لایحه اقتصادی دفاع کرده‌اید، آیا از لایحه FATF دفاع کرده‌اید، وزیر اقتصاد مدام از لایحه بودجه سال 97 گلایه دارد ولی نمی‌گوید که ایشان در جلسات هیئت دولت چه مواضعی را اتخاذ کرده است.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای کرباسیان در خصوص دلار 4200 تومانی مصاحبه کرده و گفته‌اید این دلارها فراوان است، لطفا به عنوان وزیر اقتصاد به مجلس توضیح دهید که این دلار برای چه کسانی موجود می‌باشد؟ لازم است دوباره اضافه کنم که در همین ماجرای ارزی چندصد هزار نفر را به خاک سیاه را نشانده‌اید، نرخ تورم را دو رقمی کرده و چوب حراج به منابع ذخایر دلاری و طلای کشور زده‌اید. 38 میلیارد دلار را بدون ذره‌ای تاثیر به بازار تزریق کردید و بعدا یادتان آمده که از وارد کننده ما به التفاوت بگیرید./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر