شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1397/06/05 05:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی:

اگر قانون بیمه بیکاری درست اجرا شود می توان به حل معضل بیکاری کمک کرد

رئیس کمیسیون بیمه، کار و تامین اجتماعی دیوان عدالت اداری گفت: اگر قانون بیمه بیکاری درست اجرا شود می توان به حل معضل بیکاری کمک کرد.
اگر قانون بیمه بیکاری درست اجرا شود می توان به حل معضل بیکاری کمک کرد رئیس کمیسیون بیمه، کار و تامین اجتماعی دیوان عدالت اداری گفت: اگر قانون بیمه بیکاری درست اجرا شود می توان به حل معضل بیکاری کمک کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201807104301986308.jpg اگر,قانون,بیمه,بیکاری,درست,اجرا,شود,می,توان,به,حل,معضل,بیکاری,کمک,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت الله کرمی افزود: طبق قانون، سازمان آموزش فنی و حرفه ای وزارت کار مکلف است همزمان با اجرای قانون بیمه بیکاری، آموزش مهارت های مورد نیاز بازار کار کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری را به صورت رایگان انجام دهد.

وی با اشاره به ایرادات و نحوه رسیدگی موضوعات در هیأت های حل اختلاف اداره کار افزود: بی دقتی، تحقیق ناکافی، نبود ساماندهی کارگران و ضمیمه نبودن اسناد به همراه لایحه دفاعیه، موجب حجم ورودی زیادی از اعتراضات و شکایات از دو اداره کار و سازمان تأمین اجتماعی در دیوان عدالت اداری شده است.

وی به آمار ورودی پرونده های کار و تأمین اجتماعی در تیر سال جاری به دیوان عدالت اداری اشاره کرد و اظهارداشت: در تیر امسال دو هزار و 802 شکایت از اداره کار و پنج هزار و 698 شکایت از سازمان تأمین اجتماعی در دیوان عدالت اداری به ثبت رسیده و 134 پرونده از اداره کار و 937 پرونده از سازمان تأمین اجتماعی در همین ماه مختومه شده است.

رئیس شعبه ١٩ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری، تعداد شعب رسیدگی کننده به پرونده های اداره کار و تأمین اجتماعی در دیوان عدالت اداری را 28 شعبه خواند و گفت: اگر کشور را بر مبنای تعداد ادارات مشابه با همین حجم پرونده در نظر بگیریم، صرفاً برای رسیدگی به شکایات مردم در دیوان عدالت اداری باید بودجه کل کشور به دیوان اختصاص یابد.

رئیس کمیسیون تخصصی بیمه، کار و تأمین اجتماعی دیوان عدالت اداری، با تأکید بر اینکه دیوان عدالت اداری صلاحیت رسیدگی به شکایات از 78 سازمان و نهاد را در کشور برعهده دارد، یادآور شد: به لحاظ حجم زیاد اعتراض ها از سازمان های مختلف، به هیأت های رسیدگی اداره کار توصیه می شود که نسبت به داوری مردم دقت کافی را در موضوعات داشته باشند.

کرمی، با اشاره به موضوع ماده 9 قانون بیمه کاری و عدم اجرای آن به صورت جدی از سوی مسئولان امر، گفت: این بند از قانون بیمه بیکاری به اشتغال جوانان، حمایت از کارآفرینان با تخصیص اعتبارات مالی، حمایت از طریق سیستم بانکی و پرداخت تسهیلات بدون سود (قرض الحسنه)، ایجاد طرح های اشتغالزا و جلوگیری از ورشکستگی کارگاه های فعال پرداخته است. 

وی اضافه کرد: تاکنون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تأمین اجتماعی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای اقدام جدی نسبت اجرای ماده 9 قانون بیمه بیکاری نداشته اند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تبصره 3 ماده 9 قانون بیمه بیکاری، سازمان آموزش فنی و حرفه ای وزارت کار مکلف است همزمان با اجرای قانون بیمه بیکاری آموزش مهارت های مورد نیاز بازار کار کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری را به صورت رایگان انجام دهد، اما متأسفانه این سازمان، آموزش به کارگران را به موسسات و کارگاه های خصوصی واگذار کرده و به ازای دریافت وجه این آموزش ها ارائه می شود.

به گزارش ایرنا، رئیس کمیسیون تخصصی بیمه، کار و تأمین اجتماعی دیوان عدالت اداری گفت: اگر قانون بیمه بیکاری درست اجرا شود می توان به حل معضل بیکاری کمک کرد. مسئولان باید در اجرای قانون بیمه بیکاری احساس تکلیف کنند و با پرهیز از اعمال سلیقه، به قانون عمل کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet