هدر موبایل
1397/06/05 10:21:18
سرویس فرهنگی
بیرانوندی:

برگزاری کنکور به سیاق گذشته چاره‌ای جز کاهش ساعت آموزشی در پایه دوازدهم نگذاشته است

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به کاهش ساعت آموزشی در پایه دوازدهم، عنوان کرد: مادام که کنکور به سیاق گذشته برگزار می‌شود ناچاریم در برخی زمینه‌ها با دانش آموزان همکاری کنیم.
برگزاری کنکور به سیاق گذشته چاره‌ای جز کاهش ساعت آموزشی در پایه دوازدهم نگذاشته است رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به کاهش ساعت آموزشی در پایه دوازدهم، عنوان کرد: مادام که کنکور به سیاق گذشته برگزار می‌شود ناچاریم در برخی زمینه‌ها با دانش آموزان همکاری کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201711101608726221.jpg برگزاری,کنکور,به,سیاق,گذشته,چاره‌ای,جز,کاهش,ساعت,آموزشی,در,پایه,دوازدهم,نگذاشته,است Icana

محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری‌ خانه ‌ملت  در توضیح دلایل آموزش و پرورش در کاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم، گفت: مبنای این تصمیم اعتراضات دانش‌آموزان مقطع پیش‌دانشگاهی در سال‌های گذشته بود؛ در پیش دانشگاهی 24 واحد درسی ارائه می‌شد و دانش‌آموزان این پایه همیشه از کمبود زمان مطالعه و حجم زیاد مطالب درسی ناراضی بودند در نتیجه مقرر شد برای رفع دغدغه داوطلبان کنکور ساعت آموزشی در پایه دوازدهم از 35 ساعت به 24 کاهش پیدا کند.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورود به دانشگاه با وجود کنکور کاری طاقت‌فرسا و فرسایشی است، افزود: اگرچه باید زمینه‌های حذف کنکور فراهم شود و برنامه‌ریزی‌ها در راستای تحقق این مهم صورت گیرد اما در حال حاضر که کنکور همانند گذشته برگزار می‌شود ناچاریم حداقل در برخی زمینه‌ها با دانش آموزان همکاری کنیم و از دغدغه‌های آنها بکاهیم.

کاهش ساعت آموزش پایه دوازدهم دغدغه دانش‌آموزان کنکوری را کم کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: کاهش ساعت آموزش پایه دوازدهم تا حدودی می‌تواند به از بین بردن دغدغه دانش‌آموزان کمک کند زیرا بسیاری از آنها ناچارند برای قبولی در دانشگاه در کلاس‌های کمک آموزشی شرکت کنند؛ بنابراین برگزاری کنکور به سیاق گذشته چاره‌ای جز کاهش ساعت آموزشی در پایه دوازدهم نگذاشته است.

کاهش زمان آموزشی در پایه دوازدهم خواسته بسیاری از کارشناسان بود

بیرانوندی در پاسخ به اینکه برخی خبرها علت کاهش ساعت آموزشی در پایه دوازدهم را یکی از راهکارهای آموزش و پرورش برای جبران کمبود نیروی انسانی می‌دانند، توضیح داد: اصلا و ابدا کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش دلیل این تصمیم نیست؛ کاهش زمان آموزشی در پایه دوازدهم خواسته بسیاری از کارشناسان نیز بود.

وی با انتقاد از اجرای بدون برنامه‌ نظام 6-3-3 اظهار کرد: نخستین دانش‌آموزانی که در پایه ششم آموزش دیدند در حال حاضر به پایه دوازدهم رسیده‌اند و بایستی همانند دانش‌آموزان نظام قدیم در آزمون کنکور شرکت کنند این در حالی است که هر روز خبرهای جدیدی درباره نحوه برگزاری کنکور98، میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی و... منتشر می‌شود.

بخشی از زمان آموزشی در پایه دوازدهم به صورت غیرحضوری است

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در صورتی که دانش‌آموزان پایه دوازدهم 35 ساعت در کلاس‌های درس حضور داشته باشند مسلما نمی‌توانند به اهداف آموزشی موردنظر خود دست یابند. به همین دلیل تعداد ساعت درسی در این پایه کاهش پیدا کرد البته مقرر است بخشی از زمان آموزشی به صورت غیرحضوری باشد تا دغدغه دانش‌آموزان تا حدودی از بین رود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet