پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/06/05 15:17:00
سرویس اقتصادی
منصوری:

الفبای اقتصاد به عمد در کشور اجرا نمی‌شود/ تغییر وزرا مشکلات را برطرف نمی‌کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: با تغییر وزرا مشکلات برطرف نمی‌شود، چراکه اشکال ما این است که برای اقدامات اقتصادی از سیاسیون استفاده می‌کنیم، در حالی که باید افراد با سابقه اقدامات اقتصادی سکان اقتصاد کشور را در دست بگیرند.
الفبای اقتصاد به عمد در کشور اجرا نمی‌شود/ تغییر وزرا مشکلات را برطرف نمی‌کند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: با تغییر وزرا مشکلات برطرف نمی‌شود، چراکه اشکال ما این است که برای اقدامات اقتصادی از سیاسیون استفاده می‌کنیم، در حالی که باید افراد با سابقه اقدامات اقتصادی سکان اقتصاد کشور را در دست بگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711100210722457.jpg الفبای,اقتصاد,,به,عمد,در,کشور,اجرا,نمی‌شود/,تغییر,وزرا,مشکلات,را,برطرف,نمی‌کند Icana

محمدرضا منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص استیضاح وزیر اقتصاد، اظهار داشت: با تغییر افراد مشکلات اقتصادی موجود کشور برطرف نمی‌شود، زیرا ساختار اقتصاد کشور در سال‌هایی که باید اصلاح شود ناسالم، مریض و ناتوان است.

تورم هر اقتصادی را از پای در می‌آورد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه زمانی که الفبای اقتصاد را می‌دانیم اما به عمد آن را اجرا نمی‌کنیم ثمره آن رسیدن به نقطه فعلی می‌شود، گفت: سال‌ها تورم 20 درصد و بیش از 10 درصد را شاهد بوده‌ایم، اما قیمت دلار در کشور ثابت بود که این موضوع برای از پای درآوردن هر اقتصادی کفایت می‌کند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه کشوری وجود ندارد که بیش از ده سال تورم داشته باشد، ادامه داد: تورم دورانی دارد و نمی‌توان مدام شاهد تورم 10 تا 20 درصدی باشیم، زیاده‌خواهی، هزینه زیاد و فساد مالی در سیستم دولتی وجود دارد در حالی که تولید و صادرات نداریم.

عدم فروش نفت مشکلات را چندین برابر می‌کند

وی با تاکید بر اینکه در شرایط اقتصادی کنونی اگر نتوانیم نفت خود را به فروش برسانیم مشکلات بیشتری را شاهد می‌شویم، عنوان کرد: کار را باید به اهل آن سپرد و باید با ذره‌بین به دنبال افراد با بصیرت، توانا و سرباز اقتصادی گشت تا اقتصاد کشور به آنها سپرده شود.

اقتصادی‌‌ها سکان اقتصاد را در دست بگیرند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با  بیان اینکه اگر ریشه افرادی که در سال‌های اخیر به قدرت رسیده‌اند و پول‌های زیادی نصیب آنها شده و اکنون برای دولت تصمیم می‌گریند خشک نشود در زمینه اقتصادی دچار مشکل می‌شویم، اضافه کرد: باید بیشتر مراقب باشیم، چراکه با تغییر وزرا نیز مشکلات برطرف نمی‌شود، بنابراین اشکال ما این است که برای اقدامات اقتصادی از سیاسیون استفاده می‌کنیم، در حالی که باید افراد با سابقه اقدامات اقتصادی سکان اقتصاد کشور را در دست بگیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet