پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/06/05 14:54:25
سرویس اجتماعی
بابایی صالح:

گسترش جرایم خُرد در پایتخت دستاورد مشکلات اقتصادی/ دولت با اتخاذ تدابیری از گسترش دامنه جرایم جلوگیری کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، گسترش جرایم خُرد در پایتخت را ناشی از مشکلات اقتصادی دانست و تاکید کرد دولت باید با اتخاذ تدابیری از گسترش دامنه جرایم مرتبط با تحریم‌ها پیشگیری کند.
گسترش جرایم خُرد در پایتخت دستاورد مشکلات اقتصادی/ دولت با اتخاذ تدابیری از گسترش دامنه جرایم جلوگیری کند عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، گسترش جرایم خُرد در پایتخت را ناشی از مشکلات اقتصادی دانست و تاکید کرد دولت باید با اتخاذ تدابیری از گسترش دامنه جرایم مرتبط با تحریم‌ها پیشگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103421655544.jpg گسترش,جرایم,خُرد,در,پایتخت,دستاورد,مشکلات,اقتصادی/,دولت,با,اتخاذ,تدابیری,از,گسترش,دامنه,جرایم,جلوگیری,کند Icana

روح الله بابایی صالح درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتشار خبری از سوی رئیس پلیس پایتخت مبنی بر افزایش جرایم خُرد در تهران در ماه‌های اخیر، گفت: جرایم خُرد شامل کیف قاپی، سرقت از مغازه‌ها یا قطعات خودرو می‌شود که اتلاق نام خرد بودن به دلیل وقوع محدود آنها نیست و در اصل به گذری بودن این جرایم برمی‌گردد و اینکه وقوع آنها در یک نقطه خاص متمرکز نیست.

نماینده مردم بویین زهرا درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این نوع جرایم در مناطق مختلف تهران فراوان اتفاق می‌افتد و عامل اصلی آن هم مشکلات اقتصادی است که باعث شده افرادی برای تامین معیشت خود و سایر نیازهایی که دارند این نوع جرایم را مرتکب شوند.

وی با اشاره به اینکه با تشدید تحریم‌ها و در پی افزایش مشکلات اقتصادی در سطح جامعه این نوع جرایم نیز رشد پیدا می‌کنند، تصریح کرد: هم‌اکنون دولت باید برای ممانعت از افزایش این نوع جرایم ناشی از اعمال فاز بعدی تحریم‌ها، تدبیری بیندیشد، کما اینکه می‌تواند از بُعد امنیتی نظارت دقیق‌تری داشته باشد، در این راستا پلیس هم باید رسالت اصلی خود را که برقراری نظم و امنیت است به سرانجام برساند تا از این طریق بتوان با رشد این قبیل جرایم در سطح جامعه مقابله کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در بیان نحوه ورود کمیسیون اجتماعی به بررسی علل رشد این نوع جرایم تاکید کرد: آسیب‌شناسی و بررسی دلایل بروز سرقت به عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی در جامعه یکی از موضوعاتی است که در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفته و حتی در شورای اجتماعی هم مطرح است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: بی‌تردید هر نوع تحریم و تهدیدی منجر به بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود که بر وضعیت جامعه تاثیرگذار خواهد بود و در این مورد هم تنها دولت می‌تواند با اتخاذ تدابیری از گسترش دامنه جرایم مرتبط با مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها پیشگیری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet