خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/06/05 18:31:15
سرویس فرهنگی
زاهدی مطرح کرد:

درآمد 10 هزار میلیاردی مافیای کنکور/ پخش مستمر تبلیغ موسسات کنکور در رسانه ملی به التهاب آن دامن می‌زند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، درآمد مافیای کنکور را بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در سال تخمین زد.
درآمد 10 هزار میلیاردی مافیای کنکور/ پخش مستمر تبلیغ موسسات کنکور در رسانه ملی به التهاب آن دامن می‌زند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، درآمد مافیای کنکور را بیش از 10 هزار میلیارد تومان در سال تخمین زد. https://cdn.icana.ir/d/019/201806108566902811.jpg درآمد,10,هزار,میلیاردی,مافیای,کنکور/,پخش,مستمر,تبلیغ,موسسات,کنکور,در,رسانه,ملی,به,التهاب,آن,دامن,می‌زند Icana

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه براساس آمار اعلام شده ۸۹ درصد کنکوری‌ها در سال جاری با سوابق تحصیلی در دانشگاه‌ها پذیرفته شدند، درباره علت التهاب در این زمینه گفت: مافیای کنکور با تحریک دانش‌آموزان و اولیای آنها و ارائه اطلاعات نادرست به دنبال مقابله با اجرای قانون حذف کنکور و تصمیم شورای سنجش و پذیرش مبنی بر تاثیر قطعی سوابق تحصیلی است.

قطعی شدن اثر سوابق تحصیلی، لازمه حذف کنکور

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با حذف کنکور آزمونی استرس‌زا از زندگی دانش‌آموزان حذف می‌شود، افزود: مادامی که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور مثبت باشد اقدام جدی برای حذف کنکور صورت نمی‌گیرد؛ تاثیر قطعی سوابق تحصیلی لازمه حذف کنکور است.

با برگزاری امتحانات استاندارد زمینه حذف کنکور فراهم شود

وی بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش باید با برگزاری امتحانات استاندارد زمینه حذف کنکور را فراهم کند؛ شورای سنجش و پذیر نیز باید با عزم جدی در راستای حذف کنکور گام بردارد و در این مسیر به اقدامات و بهانه‌های سودجویان توجهی نکند.

درآمد مافیای کنکور بیش از 10 هزار میلیارد تومان در سال است

زاهدی با اشاره به درآمد مافیای کنکور، اظهار کرد: با توجه به گستردگی دانش‌آموزان متوسطه دوم، تعداد دروس و هزینه‌های موردنیاز برای شرکت در کلاس‌ها می‌توان درآمدهای حاصله را محاسبه کرد؛ با حساب سرانگشتی مشخص می‌شود رقم مذکور بیش از 10 هزار میلیارد تومان در سال است.

مافیای کنکور در تدوین کتاب‌های آموزشی شرکت فعال هستند

پخش تبلیغات در راستای ترغیب داوطلبان ورود به کنکور برای شرکت در کلاس‌های آموزشی از رسانه ملی به سوءاستفاد‌گران کمک می‌کند

عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه مافیای کنکور در تدوین کتاب‌های آموزشی نیز فعال هستند، خاطرنشان کرد: تهیه کتب تستی سودهای هنگفتی ایجاد می‌کند و به نوعی تجارت تبدیل شده است.

 وی با انتقاد از تبلیغاتی که از موسات آموزشی در حوزه کنکور در رسانه ملی پخش می‌شود، اضافه کرد: در برخی از تبلیغات با پرداخت پول به تعدادی از نفرات برتر کنکور از آنها خواسته می‌شود که از مزایای موسسات آموزشی خاصی صحبت کنند در حالیکه این فرد حتی یکبار نیز در کلاس‌های موسسه مذکور شرکت نکرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پخش تبلیغات در راستای ترغیب داوطلبان ورود به کنکور برای شرکت در کلاس‌های آموزشی از رسانه ملی به سوءاستفاد‌ه‌گران کمک کرده و به برگزاری آزمون کنکور و جار و جنجال آن دامن می‌زند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet