هدر موبایل
1397/06/06 11:12:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی‌حسینی:

وزارت خارجه با استفاده از ظرفیت بین‌المللی راه نوینی را انتخاب کرده است/ لاهه به نفع ایران رأی می‌دهد

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تشکیل دادگاه دیوان لاهه برای رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا در خصوص اعمال تحریم‌های جدید برخلاف توافق برجام گفت: وزارت خارجه با استفاده از ظرفیت بین‌المللی راه نوینی را انتخاب کرده و ما استدلال قوی داریم که فکر می‌کنیم در نهایت لاهه به نفع ما رای دهد.
وزارت خارجه با استفاده از ظرفیت بین‌المللی راه نوینی را انتخاب کرده است/ لاهه به نفع ایران رأی می‌دهد عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تشکیل دادگاه دیوان لاهه برای رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا در خصوص اعمال تحریم‌های جدید برخلاف توافق برجام گفت: وزارت خارجه با استفاده از ظرفیت بین‌المللی راه نوینی را انتخاب کرده و ما استدلال قوی داریم که فکر می‌کنیم در نهایت لاهه به نفع ما رای دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg وزارت,خارجه,با,استفاده,از,ظرفیت,بین‌المللی,راه,نوینی,را,انتخاب,کرده,است/,لاهه,به,نفع,ایران,رأی,می‌دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینیبا بیان این مطلب اظهار داشت: استدلال ایران قوی است چون توافق بین‌المللی امضاء شده که طرفین متعهد به اجرای آن بودند ولی طرف مقابل نه تنها به تعهدات بین‌المللی عمل نکرده که بر خلاف موازین بین‌المللی از آن خارج شده و زیر همه چیز زده است.

وی افزود: با توجه به این استدلال قوی ایران قطعا دادگاه لاهه به آن توجه خواهد کرد چون لاهه دادگاهی است که مرجع رسیدگی به توافقات بین‌المللی است و باید عدالت خود را نشان دهد. بخصوص در مواردی که کشوری به تعهدات عمل نکرده و از توافق بیرون آمده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با این پیش بینی که لاهه به استدلال ایران رای مثبت می‌دهد، گفت: اگر لاهه به نفع ما رای دهد با توجه به جایگاه بین‌المللی‌اش احکام صادره ضمانت اجرایی خواهد داشت و قطعا می‌تواند در تحریم آبان اثر داشته باشد.

به گزارش ایسنا،وی افزود: اگر آمریکا رای لاهه را نپذیرد حتما ابزاری برای اقدام آمریکا وجود دارد قطعا این محکمه قضایی ابزارهای اجرایی لازم را دارد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet