روز مجلس
1388/06/11 10:06:00
سرویس صحن

مشروح سخنان نمایند اهواز در موافقت با وزیر پیشنهادی صنایع و معادن

**"سیدشریف حسینی" در موافقت با وزیر پیشنهادی صنایع و معادن سخن گفت.

متن سخنان نماینده مردم اهواز به این شرح است:

یکی از برنامه‌‌های دولت اجرای تبصره 13 می‌باشد که دیدیم که ایشان با برنامه ریزی دقیق و تلاش‌های گسترده چگونه موجبات اجرای این برنامه را فراهم نمود که محصول آن ندوین قانون جامع حمل و نقل کشور بود که به تصویب شما عزیزان رسید.

همزمان با مسئولیت آقای محرابیان در وزارت صنایع و معادن جامعه جهانی با دو پدیده مواجه گردید که آثار اصلی آن متوجه صنعت بود یکی افزایش قیمت جهانی نفت و دوم کاهش قیمت نفت و وجود بحران در اقتصاد جهانی و تاثیر آن بر صنعت و واحد‌های تولیدی و صنعتی در کشور.

علیر رغم محدودیت‌های منابع محرابیان توانست با درایت و تدبیر و اتخاذ تصمیمات مناسب آثار بحران بر صنایع را به حداقل برساند.

موضوع بعدی اینست که از 23 میلیارد سرمایه گذاری که در بخش فلزات و معدن انجام شد یک چهارم در استان اصفهان بود.

در بخش سیمان در سال 84 ظرفیت سیمان کشور 9/34 میلیون تن به 64 ظرفیت سیمان کشور 9/34 میلیون تن به 64 میلیون تن رسیده است که خود 30 میلیون تن در کمتر از 4 سال نشان از زحمات عزیزان در وزارت صنایع است.

در سال 84 ظرفیت تولید فولاد کشور 10 میلیون و 250 هزار تن بوده است که به 10 میلیون و 260 هزار تن رسیده است یعنی سالانه یک میلیون و 650 هزار تن فولاد بوده متوسط افزایش سالانه داشته است.

در سال 84 در آلومینیوم ظرفیت تولید ما 230 هزار تن بوده که در سال 87 به 457 هزار تن رسیده است در بخش مس ظرفیت تولید در سال 84‌ ، 200 هزار تن بوده که هم اینکه به 260 هزار تن افزایش یافته که به طور متوسط سالیانه 15 هزار تن افزایش سالیانه داشته‌ایم.

عملکرد ایشان به وضوح نشان می‌دهد که در طول 2 سال مدیریت ایشان نگاه عمیق به تولید کشور داشته و همواره توسعه صنایع و این بخش را با دیدگاه تولید محور اداره کرده است.

در بحث اصل 44 وزارت صنایع پیشگام است و رتبه اول را دارد و 60 دردص از خصوصی سازی در اصل 44 مربوط به وزارت صنایع است.

بطور کلی در برنامه‌های پیشنهادی ایشان چند شاخصه وجود دارد اولین موضوع اینست که این برنامه با عمکلرد 2 سال گذشته ایشان پیوستگی دارد.

برنامه حاضر اسناد بالادست نظیر سند چشم انداز و برنامه پنجم توسعه را مورد توجه قرار داده است.

اجرایی بودن و قابل تحقق بودن برنامه‌ها در قالب عملکرد 4 سال آینده در تمام بخش‌های مشهود است.

در چندین سال گذشته صنعت و معدن محدود به چند منطقه خاص بود در حال حاضر با حرکت‌هایی که در دولت نهم دنبال شد صنعت به کل کشور سرایت پیدا کرد.

برخی از اقدامات صورت گرفته توسط مهندس محرابیان به شرح زیر است: پیگیری ایجاد کارگروه حمایت از تولید با استفاده از اختیارات دولت به منظور رصد کردن مسایل صنعت و اتخاذ تصمیمات فوری و بررسی مسایل صنعت

برگزاری جلسات مداوم و مستمر با انجمن‌ها و تشکل‌های صنعتی و دریافت مسایل و مشکلات آنها و تهیه راهکارهای مناسب برای حل آنها و جلوگیری از اتحاذ تصمیمات یکسویه.

اصلاح ضوابط مربوط به صدور پروانه تاسیس و اصلاح قانون معدن، تدوین قانون جامع برای سرمایه گذاری در بخش صنعت.

پیگیری اجرای طرح تولیدی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet