هدر موبایل
1386/08/08 21:06:00
سرویس سیاسی

حداد عادل: اندونزی باید در جهان اسلام جایگاهی متناسب با وسعت و جمعیت خود پیدا کند

رییس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ اندونزی باید در مسائل مربوط به جهان اسلام جایگاهی متناسب با وسعت و جمعیت و ایمان مردم خود پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اعضاء گروه دوستی پارلمانی اندونزی - ایران در آخرین روز از اقامت سه روزه خود در کشورمان بعدازظهر روز سه‌شنبه 8 آبان با "دکتر غلامعلی حداد عادل"، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار "حداد عادل"، روابط بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی را در زمینه‌های مختلف بسیار خوب توصیف کرد و با اشاره به جایگاه معنوی پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان جهان در نزد مردم ایران، گفت: خوشبختانه عزم و اراده‌ مسوولان دو کشور بر گسترش و تحکیم روابط قرار دارد.

وی برادری و ارتباط دوستانه بین مردم و مقامات دو کشور را عمیق ارزیابی کرد و در ادامه افزود: اندونزی باید در مسائل مربوط به جهان اسلام جایگاهی متناسب با وسعت و جمعیت و ایمان مردم خود پیدا کند.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین بر لزوم وحدت بین مسلمانان جهان و ایستادگی در مقابل ظلم و سلطه‌طلبی دشمنان اسلام تاکید و اظهار کرد: دشمنان اسلام اگر قادر باشند، با تمام کشورهای اسلامی همان کاری را می‌کنند که با فلسطین در گذشته انجام دادند و با عراق در حال حاضر انجام می‌دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ریاست آتی شورای امنیت از سوی اندونزی ابراز امیدواری کرد که این کشور بتواند از مواضع برحق جمهوری اسلامی ایران و منافع تمام جهان اسلام دفاع و حمایت کند.

حداد عادل ضمن تقدیر از مواضع مجلس و مردم اندونزی در قبال موضوع هسته‌ای کشورمان، بر آمادگی مجلس شورای اسلامی برای هر گونه مساعدت ممکن برای تسهیل گسترش روابط اقتصادی و فرهنگی در موازات روابط سیاسی و پارلمانی تاکید کرد.

در ادامه‌ این دیدار "امام شجاع"،  رییس گروه دوستی پارلمانی اندونزی - ایران  با ابراز خوشوقتی از حضور مجدد گروه دوستی پارلمانی در جمهوری اسلامی، هدف از سفر خود و هیات همراه را تاکید بر اهمیت توسعه روابط فیمابین در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی توصیف کرد و گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران کشوری بزرگ و بسیار مهم در منطقه و جهان است و مجلس اندونزی از گسترش هر چه بیشتر مناسبات و همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف حمایت می‌کند.

وی با اشاره به مشکلات جهان اسلام در دوره‌ حاضر، حل و فصل این مشکلات را با قدرت نظامی امکان‌پذیر ندانست و گفت:‌ استفاده از زور و خشونت برای حل مشکل کشورهای مسلمان جز تشدید این مشکلات نتیجه‌ای نخواهد داشت.

"امام شجاع" در ادامه با تقدیر از ایستادگی مردم ایران در برابر زورگویی‌های آمریکا، برنامه‌ی هسته‌ای جمهوری اسلامی را کاملا صلح‌آمیز و منطبق با مقررات بین‌المللی ارزیابی کرد و گفت:‌ آمریکا و اروپا باید به درک این نکته‌ مهم نایل آیند که ایران،‌ انرژی هسته‌ای خود را برای مقاصد صلح‌آمیز می‌خواهد.

وی در پایان سخنان خود خواستار گسترش بیش از پیش روابط دو کشور در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet