انتخابات ریاست جمهوری
1388/06/10 17:50:00
سرویس صحن

متن سخنان نماینده پاکدشت در موافقت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی رفاه

**"فرهاد بشیری" در موافقت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی رفاه و تامین اجتماعی سخن گفت.

متن سخنان نماینده مردم پاکدشت به این شرح است:

زنان در ایجاد بنیادهای اجتماعی اسلامی و نیروهای انسانی تا قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی کمتر مورد توجه جامعه بوده‌اند به برکت مراجع بزرگ و معمار عظیم انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) هویت اصلی و حقوقی انسانی خود را باز یافتند.

زن از حالت شما و یا ابزار بودن و در خدمت اشاعه مصرف زدگی استثمار و یا گوشه‌گیر بودن خارج گردید و ضمن بازیافتن وظیفه خطیر و پرارج مادری در پرورش انسان‌های مکتبی و پیشاهنگ بوده و در میادین مختلف حضور چشم‌گیر درکنار مردان برای پیشرفت مملکت حضور پیدا کرده‌اند.

حتی خاطرم هست در ایام جنگ تحمیلی که صدام حسین خائن به همراه شاه حسین اردن مستانه عربده می‌کشید و توپ‌هایشان را درمناطق جنوبی به سمت ملت قهرمان و سرفراز ایران اسلامی شلیک می‌کردند زنانی بودند که در خط اول جبهه با دشمن دوشادوش مردان می‌جنگیدند.

قانون اساسی شرق ما در اصل 20و 21 تساوی حقوق زن و مرد را و همچنین تضمین حقوق زنان را مورد توجه قرار داده است و اولین موضوعی را که مورد عنایت قرار داده ایجاد زمینه‌های مساعد برای رشد شخصیت زنان و احیای حقوق مادی و معنوی اوست که با معرفی سه نفر از بانوان به عنوان اعضای کابینه خصوصاً خانم آجرلو همکار ما و خواهر سرداران شهید و سرافراز آجرلو به بخشی از مطالبات نیمی از اعضای جامعه پاسخ دادند که این موضوع با رقه‌ای امیدی است برای بانوان که هم اکنون بیش از شصت درصد از ظرفیت دانشگاه‌ها را به خود اختصاص دادند که برای راهیابی در سطوح مدیریت ارشد کشور از توانایی‌ها و شایستگی‌های لازم برخوردار هستند.

خانم آجرلو نماینده مجلس برای دوره‌های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی بوده که از ایشان فردی کارشناس و مجرب ساخته است در ارتباط با شهرستان کرج یکی از شهرستان‌های کلان شهر این کشور هستند و الان هم در آستانه استان شدن می‌باشد پی‌گیری مسائل مختلف و متنوع آنجا از افراد و مدیران افرادی مستعد و توانا و گرانمایه ایجاد می‌کند که یکی از آن مدیران می‌تواند ایشان باشد برای رسیدگی به مشکلات وزارت رفاه و تعاون. کشور عزیز ما براساس سند چشم‌انداز بیست ساله باید تا سال 1404 برخوردار از سلامت، رفاه و امنیت و تامین اجتماعی، فرصت‌های برابر تحکیم بنیادهای مستحکم خانواده به دور از فقر، فساد، تبعیض و بهرمندی از محیط زندگی مناسب باشد.

قانون اساسی ما جهت ایجاد انسجام کلان سیاست‌های رفاهی که به منظور توسعه عدالت اجتماعی و حمایت از همه افراد کشور در برابر رویدادهای اجتماعی با رعایت شرایط  ومفاد این قانون به امور زیر توجه کرده است.

بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت، بیکاری، پیری، درراه ماندگی ، بی‌سرپرستی و آسیب‌های اجتماعی، حوادث و سوانح، ناتوانی‌های جسمی و ذهنی و روانی، بیمه خدمات بهداشتی درمانی و مراقبت‌های پزشکی، حمایت از مادران و حضانت فرزند، حمایت از کودکان و زنان بی‌سرپرست که این خود مقوله بسیار قابل توجهی است و دوستان استحضار دارید در دفاتر و حوزه‌های انتخابیه خود چه کسانی به خاطر این مسئله به شما مراجعه نمی‌کنند، ایجاد بیمه خاص بیوگان، زنان سالخورده و خود سرپرست، کاهش نابرابری فقر،امداد و نجات که برخورداری از تامین اجتماعی حق همه افراد کشور و تامین آن تکلیف دولت محسوب می‌شود که یقیناً سرکار خانم آجرلو با تمام پشتکار و ظرفیت‌هایی که دارند برای احقاق و تحقق بخشیدن به این امور توجه خواهند کرد.

در مورد توفیقات و موافقیاتی که مدیران قبلی در وزارت رفاه داشته‌اند ایشان نیز تلاش خواهند کرد موانع و مشکلات را برطرف کنند و از چالش‌هایی که ایشان به نحو مطلوبی به آنها توجه می‌کند هماهنگی با سایر دستگاه‌های اجرایی کشور و مجلس شورای اسلامی است.

ایجاد وحدت رویه بین مجموعه وزارت رفاه و تامین اجتماعی، بهره‌مندی مناسب از ظرفیت‌های شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی، پی‌گیری‌های جدی برای تامین منابع تخصیصی برای ارائه خدمات به گروه‌های هدف استفاده از شیوه‌های دقیق و تازه برای خدمات بهتر به مجموعه‌های تحت پوشش، ارتقاء برنامه‌های رفاهی و تامین اجتماعی برای روستائیان و عشایر و اقشار آسیب‌پذیر و همچنین گسترش برنامه‌های اشتغال زایی و وجوه خود اشتغالی جامعه ، اصلاح حوزه‌های ساختاری و مدیریتی بخش سرمایه‌گذاری وزارت رفاه و تامین اجتماعی مواردی هستند که ایشان به دنبال این هستند که به نحو مطلوب برای اعمال و اجرای آنها و برطرف کردن مسائلی که نیاز به رفع آن است تلاش کند.

چند سئوال که مخالفان عنوان کردند که یکسری مسائل به شان مجلس برمی‌گردد اینکه وزیرهای قبلی این وزارتخانه هم ضعیف بودند اگر بودند این اشکال به مجلس هم برمی‌گردد چرا ما به وزیران ضعیف رای دادیم.

از وزیر پیشنهادی سئوال شود که شرکت‌ سهامی و عام و خاص چیست؟

همکار عزیز این سئوالات برای شان و منزلت مجلس هم خیلی به نظر زیبا نمی‌رسد مسئولین ادبیات فارسی هم کسانی که با امور آشنا هستند می‌دانند بین جناب و سرکار تفاوت وجود دارد چرا ما در بیان نقطه نظرات خود توجه نمی‌کنیم.

سئوال دیگر در مورد مدرک تحصیلی روانشناسی است. دوستانی که در مراکز روانشناسی تحصیل کردند می‌دانند که روانشناسی با مسائل این چنین سنخیت دارد و مددکاری اجتماعی که باز زیرمجموعه این رشته است مستقیماً با این امور ارتباط دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet