هدر موبایل
1397/06/07 09:38:15
سرویس اجتماعی
نوبخت:

بررسی تخلفات پزشکی درمحاکم تخصصی انجام شود/ دادگاه‌های عمومی از قاطعیت لازم در این حوزه برخوردار نیستند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نمی توان تخلفات پزشکی را در دادگاه های عمومی مورد بررسی قرار داد.
بررسی تخلفات پزشکی درمحاکم تخصصی انجام شود/ دادگاه‌های عمومی از قاطعیت لازم در این حوزه برخوردار نیستند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نمی توان تخلفات پزشکی را در دادگاه های عمومی مورد بررسی قرار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610100914060544.jpg بررسی,تخلفات,پزشکی,درمحاکم,تخصصی,انجام,شود/,دادگاه‌های,عمومی,از,قاطعیت,لازم,در,این,حوزه,برخوردار,نیستند Icana

علی نوبخت در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ضرورت بررسی تخلفات پزشکی در دادگاه ویژه تخلفات و برخی اظهار نظرها مبنی بر بررسی تخلفات پزشکی در دادگاه های عمومی، گفت: اینکه برخی مسئولان وزارت بهداشت ودرمان نسبت به بررسی تخلفات پزشکی در دادگاه های عمومی اذعان دارند به هیچ وجه  رویکرد قابل قبولی نیست، بالغ بر 60 سال از عمر سازمان نظام پزشکی گذشته و این حوزه ملهم از نظام پزشکی های جوامع پیشرفته و قوانین جاری درکشور است، یعنی تخلفات صنفی باید در همان صنف و حوزه بررسی شود، ضمن اینکه این بحث تنها به حوزه پزشکی مربوط نبوده و به عنوان مثال تخلفات وکلا هم درکانون وکلا مورد بررسی قرار می گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه به دلیل پیچیدگی و تخصصی بودن مسئله، تخلفات باید در دادگاه ویژه این بخش بررسی شود، افزود: در حال حاضر برای یک تخلف صورت گرفته درحوزه پزشکی و به دنبال شکایت اطرافیان بیمار  بیش از 7 کارشناس پزشکی تخلف را بررسی می کنند.

وی تاکید کرد:  در تمامی محاکم یعنی در هیات بدوی، تجدید نظر و عالی،  علاوه بر کارشناسان پزشکی یک قاضی از قوه قضاییه، در شرایطی قضاتی از دیوان عالی کشور  ، افرادی از پزشکی قانونی و چندین پزشک صاحب نام کشور مزین به علم اخلاق نیز تخلف را مورد بررسی قرار می دهند؛ لذا هیچ دادگاه عمومی به این قاطعیت  ومحکمی برای بررسی تخلفات پزشکی وجود ندارد.

نوبخت با بیان اینکه از طرح مسائلی خلاف شأن و جایگاه حرفه پزشکی باید جلوگیری شود، تصریح کرد: نباید با طرح برخی مسائل برای صدها کارشناس رسمی نظام پزشکی در تهران وشهرستان ها و اعضاء هیات های عالی، بدوی و تجدید نظر مشکلاتی به وجود دارد، به طورحتم بررسی تخلفات حوزه پزشکی تخصصی بوده و دردادگاه ویژه این حوزه باید بررسی شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم، گفت: متاسفانه در شرایطی دیده شده که برخی پزشکان متخلف توسط محاکم نظام پزشکی محکوم شده اما با ارجاع به دادگاه های عمومی از رای برائت استفاده کردند، از این رو نمی توان نسبت به این مسئله بی تفاوت بود و یا اینکه بحث تخصصی بودن تخلفات پزشکی را مورد توجه قرار نداد.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، گفت: چنانچه نگران حقوق عامه هستیم، قانونگذار تاکید کرده است که طرفین می توانند از آرا سازمان نظام پزشکی به دادگستری شکایت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet