پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/06/09 14:33:14
سرویس فرهنگی
سلیمی مطرح کرد:

خلأ آماری در زمینه مصرف مواد مخدر در میان دانش‌آموزان و دانشجویان/ دستگاه‌های متولی با یکدیگر هماهنگی ندارند

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از نبود آمار دقیق میزان مصرف مواد مخدر میان دانش‌آموزان و دانشجویان گلایه و اظهار کرد: دستگاه‌های متولی در این زمینه با یکدیگر هماهنگی ندارند.
خلأ آماری در زمینه مصرف مواد مخدر در میان دانش‌آموزان و دانشجویان/ دستگاه‌های متولی با یکدیگر هماهنگی ندارند عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از نبود آمار دقیق میزان مصرف مواد مخدر میان دانش‌آموزان و دانشجویان گلایه و اظهار کرد: دستگاه‌های متولی در این زمینه با یکدیگر هماهنگی ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/66898.jpg خلأ,آماری,در,زمینه,مصرف,مواد,مخدر,در,میان,دانش‌آموزان,و,دانشجویان/,دستگاه‌های,متولی,با,یکدیگر,هماهنگی,ندارند Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره وضعیت بروز آسیب‌های اجتماعی در مدارس و دانشگاه‌ها، عنوان کرد: در این زمینه آمار دقیقی به صورت تفکیکی در مدارس و دانشگاه‌‎ها وجود ندارد و آمارها کاملا به صورت کلی ارائه شده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جامعه هدف آسیب‌های اجتماعی به ویژه موضوع اعتیاد دانشجویان و دانش آموزان هستند، ادامه داد: دستگاه‌های مسئول از جمله  ستاد مبارزه با مواد مخدر، نیروی انتظامی، وزارت آموزش و پرورش، بهداشت و علوم  که به کمیسیون آموزش و تحقیقات آمار و اطلاعات ارائه دادند، درباره وضعیت دانش آموزان و دانشجویان آمار و اطلاعات دقیقی برای ارائه دادن نداشتند.

خلأ آماری اجازه تصمیم‌گیری صحیح را نمی‌دهد

وی با انتقاد از اینکه یکی از اصلی‌ترین خلأها در این زمینه نبود هیچ گونه هماهنگی میان دستگاه‌های مسئول و کارشناس است، افزود: ستاد مبارزه با مواد مخدر، نیروی انتظامی مرکز پژوهش‌ها و وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات  و فناوری و حتی معانت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها هیچ گونه هماهنگی با یکدیگر ندارند لذا در زمینه اعتیاد و مصرف مواد مخدر در مدارس و دانشگاه‌ها در خلأ آماری قرار می‌‎گیریم.

سلیمی تصریح کرد: در  شرایطی که در خلأ آماری قرار داریم نمی‌توان تصمیم‌گیری کرد؛ لذا در این نشست بر همکاری میان دستگاهی تأکید جدی شد.

شورای عالی اجتماعی به کمیسیون راهکار ارائه می‌دهد

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین مقرر شد شورای عالی اجتماعی به ریاست وزیر کشور و با حضور وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم راهکارهای خود را برای چگونگی مقابله و مواجهه صحیح با آسیب‌های اجتماعی در مدارس و دانشگاه‌ها به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet