هدر موبایل
1388/06/15 09:09:00
سرویس صحن
ابوترابی‌فرد:

دولت دهم، اعتماد مجلس و مردم را پاسخ دهد

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظار است که کابینه دهم با رویکرد صحیح به مسئولیت سیاسی خویش در قبال مجلس، به رای نمایندگان پاسخ مثبت داده و فصل جدیدی از همکاری نزدیک، منطقی و برآمده از قانون مجلس و دولت را رقم بزند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمد حسن ابوترابی‌فرد در ابتدای جلسه‌علنی روز یکشنبه ضمن تبریک روز ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: نمایندگان محترم مردم شریف ایران در خانه ملت، با مشارکت حداکثری متکی بر اندیشه و خرد و نقد بعد از بررسی طولانی صلاحیت‌های فردی، اخلاقی و توانایی و کارآمدی وزرای پیشنهادی، با رای اعتماد خود به 18 نفر از وزرای پیشنهادی ریاست محترم جمهور اسلامی، زمینه حرکت و تلاش و کار هیات دولت را فراهم آوردند.

وی افزود: رای مجلس با الهام از رهنمودهای مستمر، راهگشا و عزت آفرین رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای ارتقاء تعامل با دولت، افزایش اقتدار دولت اسلامی و با هدف فراهم آوردن زمینه حرکت پرشتاب دولت دهم، شکل گرفت.

نایب رییس مجلس خاطر نشان کرد: مجلس با این اقدام برآمده از خرد و اخلاق، آمادگی خود را برای یک تعامل نزدیک با هیات دولت در راستای تحقق اهداف والای نظام ابراز داشت.

وی افزود: انتظار منطقی همکاران ارجمند و آحاد ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی آن است که کابینه دهم با بهره‌ دقیق از اختیارات و توانایی‌های قانون خویش و با رویکرد صحیح به مسئولیت سیاسی خویش در قبال مجلس شورای اسلامی و با بهره از ظرفیت‌های والای نظام تعامل منطقی با خبرگان و اهل نظر با مدنظر قراردادن دقیق اسناد بالادستی نظام برنامه‌های توسعه و با اراده جدی برپاسداشت و احترام به قانون که تنها سیر حرکت با اقتدار وکارآمد نظام است به رای نمایندگان پاسخ مثبت داده و فصل جدیدی از همکاری نزدیک، منطقی و برآمده از قانون مجلس و دولت را رقم بزند.

نایب رییس مجلس اظهار داشت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با رصد دقیق عملکرد دولت محترم، وزرای پیشنهادی و با نظارت قانونی خویش ضمن فراهم آوردن زمینه حرکت پرشتاب دولت و رفع  موانع از پیش روی آن، در موارد ضروری تذکرات و نقطه نظرات خویش را در راستای افزایش اقتدار دولت محترم ارائه خواهند نمود.

وی گفت: مردم شریف و بزرگوار با توجه به نقش دولتمران و جایگاه قانونی آنان در استفاده از ظرفیت‌های نظام، باید به این نکته دقیق و مهم توجه جدی داشته باشند که آنچه که یک سرزمین و جامعه را به سوی پیشرفت و توسعه در عرصه‌ها و حوزه‌های مختلف هدایت می‌کند، رفتار تک تک شهروندان است که در مسیر پیشرفت خویش از نهاد دولت کمک می‌گیرد و این نهاد را با خواسته‌های خویش سازگار می‌نمایند.

ابوترابی‌فرد یادآور شد: حرکت آحاد مردم ایران براساس اختیارات قانونی خویش و در چهارچوب قانون اساسی پاسدار حقوق مردم مسیر عزت و اقتدار و افزایش کار آن نظام را هموار می‌کند لذا ازهمین زاویه نگاه، انتظار از اهل اندیشه و نظر، نخبگان علمی و سیاسی و چهره‌های حوزوی و دانشگاهی آن است که با تصمیمات و با حرکت برتلاش علمی، عقلانی خویش راه را برای افزایش اقتدار ملت و دولت هموار سازند و با ارائه نقطه نظرات گره گشا و راهنمای خویش، قوای سه گانه را در انجام وظایف قانونی یاری نمایند.

وی ادامه داد: نمایندگان موافق، مخالف و دوستانی که با رای ممتنع به وزرا مشارکت داشتند یکپارچه با حمایت جدی از دولت و با عزم و اراده بر فراهم آوردن حرکت پرشتاب دولت برای همکاری و تعامل نزدیک حرکت خواهند نمود.

نایب رییس مجلس گفت: امیدوارم در این فصل جدید شاهد رشد و شکوفایی و همدلی و صمیمیت روز افزون آحاد ملت ایران و قوای سه گانه تحت ولا و پرچم زعامت و رهبری رهبر فرزانه انقلاب اسلامی باشیم و در سایه این محور برآمده از دین و قانون اساسی راه همدلی و مسیر وحدت و اعتلای نظام را هموار بنماییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet