ایام محرم 1398
1388/06/10 15:27:00
سرویس صحن

مشروح اظهارات نماینده لنگرود در موافقت با وزیرراه

**به گزارش خبرنگار خانه ملت، متن نطق مهرداد بائوج لاهوتی در موافقت با حمید بهبهانی وزیر پیشنهادی راه به شرح ذیل است:

آقای دکتر بهبهانی تنها مدت یکسال در وزارت راه مسئولیت داشته ولی مشکلاتی که مخالف محترم عنوان کرد کاملا قابل قبول است ولی در این مدت یکسال ایشان زحمات فراوانی کشیدند که بنده اشاره خواهم کرد.

همانطور که مستحضرید یکی از پیش نیازهای اصلی توسعه اقتصادی و اجتماعی مساله حمل و نقل است.حمل و نقل نقش برجسته‌ای در امور تجارت داخلی و خارجی داشته و از بخش‌های بسیار حساس و استراتژیک است که کوچکترین خلل و مشکلی در آن سریعا به تمام بخش‌های اقتصادی سرایت می‌کند به طوری که در دنیای امروز توسعه اقتصادی و حضور در بازارهای جهانی بدون استفاده از تکنولوژی مدرن رقابتی و وجود شبکه حمل و نقل کالا و هوشمند نخواهد بود،وزارت راه و ترابری این وظیفه مهم را در کشور برعهده دارد.

وسعت عملیاتی و تخصصی بودن مباحث این وزارتخانه سکان داری را می‌طلبد که هم با علم روز دنیا آشنا باشد و هم با سوابق اجرایی مختلف حمل و نقل.

دارا بودن همگی این خصوصیات در کمترین فردی در کشور یافت می‌شود اما به جرات می‌توان گفت: جناب آقای دکتر بهبهانی نزدیک‌ترین فرد با این خصوصیات می‌باشد. ایشان یکی از باسابقه ترین، متخصصان بخش حمل و نقل کشور می‌باشد که به دلیل سابقه طولانی لقب پدر راه ایران را برای ایشان برگزیده‌اند.

آقای دکتر بهبهانی پس از فارغ التحصیلی در رشته دکتری مهندسی راه و ترابری از دانشگاه فلوراید آمریکا در سال 1356 همزمان با دوران شکوهمند انقلاب اسلامی با شوق فراوان همصدایی با ملت مسلمان و شهید پرور ایران به میهن اسلامی برگشته و از همان موقع مشغول به تدریس در دانشگاه‌های کشور می‌باشند.

در جلسه‌ای نیست که ایشان حضور داشته باشند و یکی از شرکت‌کنندگان از دانشجویان ایشان نباشد.

جناب آقای دکتر بهبهانی تاکنون یازده عنوان کتاب تخصصی که در دانشگاه‌های کشور تدریس می‌شود. بیش از 800 عنوان مقاله تخصصی در داخل و خارج کشور منتشر کرده‌اند. ایشان تربیت بسیاری از دانشجویانی که با جان و دل در 8 سال دفاع مقدس از میهن اسلامی دفاع کرده‌اند را برعهده داشتند.

خود ایشان شخصا با دانشجویان به صورت داوطلبانه در جبهه‌های حق علیه باطل در نقش یک استاد یک مهندس بسیجی با فعالیت در جهان دانشگاهی خدمات بسیاری را به میهن اسلامی با خصوصیات ارائه نمودند.

عملکرد یکساله آقای دکتر بهبهانی حاکی از رشد بی سابقه فعالیت‌های وزارت راه و ترابری می‌باشد که به دلیل برخورد علمی دوندگی بسیار و بازدیدهای پروژه‌ها و هماهنگی ایشان با مجلس شورای اسلامی می‌باشد.

افزایش ناوگان هوایی کشور به دلیل اینکه در طول یکسال 36 فروند هواپیما به کشور افزوده شد در مقایسه با عملکرد متوسط 3 فروند از ابتدای انقلاب تا دولت نهم می‌بینیم که چه تلاشی این برادر متعهد انجام داده‌اند.

در مورد حوادث اخیر نکته حائز اهمیت این است که برخی مسایل ماهیت جهانی دارند یکی از این مسایل ایمنی انسان‌هاست اما شاهد هستیم برخی قدرت‌های زورگور حتی این حق طبیعی بشری را نادیده گرفتند و با اختلال در امنیت صنعت هوایی کشور با جان مردم بازی می‌کنند.

باید گفت دکتر بهبهانی هم علم این کار را دارند و تجربه ایشان حاکی از این مساله است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet