خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1397/06/09 10:45:24
سرویس فرهنگی
فلاحتی پاسخ داد:

راهکار بیمه کردن نیروهای مدارس غیردولتی چیست؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیات مجلس معتقد است باید به مدیران مدارس غیردولتی برای بیمه کارکنان شان فرصت و راهکار ارائه داد.
راهکار بیمه کردن نیروهای مدارس غیردولتی چیست؟ عضو کمیسیون آموزش و تحقیات مجلس معتقد است باید به مدیران مدارس غیردولتی برای بیمه کارکنان شان فرصت و راهکار ارائه داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105948399313.jpg راهکار,بیمه,کردن,نیروهای,مدارس,غیردولتی,چیست؟ Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید بر بیمه معلمان و کارکنان مدارس غیردولتی نظارت کند، گفت: اگرچه مسئولان آموزش و پرورش سخن از اجبار کردن مدارس غیردولتی مبنی بر بیمه کارکنان خود می‌گویند و ظاهرا بر این مسئله نیز نظارت دارند اما طبق گزارش‌ها و شنیده‌ها همچنان بسیاری از معلمان آزاد و کارکنان این مدارس بدون بیمه فعالیت می‌کند.

تمامی مدارس غیردولتی کشور در شرایط مناسب اقتصادی به سر نمی‌برند

نماینده مردم قائنات درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمامی مدارس غیردولتی کشور در شرایط مناسب اقتصادی به سر نمی‌برند، ادامه داد: باید شرایط این مدراس را نیز در نظر گرفت لذا برنامه‌ریزی و دادن زمان و راهکار به آن‌ها برای بیمه کارکنانشان بهتر از رفتار چکشی و نظارت‌های توأم با توبیخ است چراکه در این شرایط مدیران مدارس غیردولتی مجبور به تعدیل نیرو نخواهند شد و در ادامه، این نیروها از نان خوردن خواهند افتاد.

وی با تاکید مجدد بر اینکه افرادی که در مدارس دولتی بدون بیمه کار می‌کنند به کار خود نیاز دارند بنابراین نباید کاری کرد که مدیران مدارس به دلیل ناتوانی در بیمه آن‌ها مجبور به تعدیل نیروهای خود شوند، گفت: بیمه کردن نیروهای مدارس غیردولتی راهکار دارد و آموزش و پرورش موظف است با کمک است سازمان تامین اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه و محاسبات این راهکارها را پیدا و عملی کند.

نیروهای تمام‌وقت باید از مزایای کامل بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کارکنان مدارس به دو صورت تمام‌وقت و پاره‌وقت مشغول هستند که نیروهای تمام‌وقت باید از مزایای کامل بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شده و نیروهای پاره‌وقت نیز متناسب با ساعاتی که کار می‌کنند، بیمه شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet