هدر موبایل
1397/06/10 11:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

ادعاى رویترز: ایران به متحدانش در عراق موشک داده است/ غربی ها مى گویند دیگر نمی توان قدرت ایران را متوقف کرد

طبق آخرین اخبار منابع ایرانی، عراقی و غربی ایران موشک های بالستیکی را به گروه های شبه نطامی شیعه در عراق اعطا کرده است. بر این اساس به نظر می رسد این کشور ظرفیت بیشتری برای جلوگیری از حملات به منافع خودش در خاورمیانه به کار گرفته است.
ادعاى رویترز: ایران به متحدانش در عراق موشک داده است/ غربی ها مى گویند دیگر نمی توان قدرت ایران را متوقف کرد طبق آخرین اخبار منابع ایرانی، عراقی و غربی ایران موشک های بالستیکی را به گروه های شبه نطامی شیعه در عراق اعطا کرده است. بر این اساس به نظر می رسد این کشور ظرفیت بیشتری برای جلوگیری از حملات به منافع خودش در خاورمیانه به کار گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201706106847282871.jpg ادعاى,رویترز:,ایران,به,متحدانش,در,عراق,موشک,داده,است/,غربی,ها,مى,گویند,دیگر,نمی,توان,قدرت,ایران,را,متوقف,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از نواندیش؛طبق آخرین اخبار منابع ایرانی، عراقی و غربی ایران موشک های بالستیکی را به گروه های شبه نطامی شیعه در عراق اعطا کرده است. بر این اساس به نظر می رسد این کشور ظرفیت بیشتری برای جلوگیری از حملات به منافع خودش در خاورمیانه به کار گرفته است.

رویترز در مورد تحرکات موشکی جدید ایران نوشت: نشانه ها بیانگر این است که ایران در حال تهیه یک سیاست تهاجمی موشکی در عراق است، حرکتی که مطمئنا تنش ها میان تهران و واشنگتن را افزایش خواهد داد. این حرکت مسلما نه تنها آمریکا که حامیان اروپایی برجام چون فرانسه، انگلیس و آلمان را هم نگران خواهد کرد.

بنابه گفته منابع اطلاعاتی عراقی ایران طی ماهیان اخیر چندین موشک بالستیک برد متوسط را در اختیار متحدان عراقی خود قرار داده است. بنا بر ادعای مقامات رسمی این اقدام در بلند مدت باعث افزایش توان نظامی این گروه ها خواهد شد.

یک مقام ارشد ایرانی به رویترز گفت: منطق این بود که اگر به ایران حمله کنند، یک برنامه پشتیبان ی تهیه شود. تعداد موشک ها زیاد نیست، اما در صورت لزوم می توان آن را افزایش داد. تاکنون هیچ مقام رسمی عراقی در این باره اظهار نظر نکرده است.

کشورهای غربی در حال حاضر ایران را متهم به انتقال موشک و فناوری به سوریه و سایر متحدان مانند شورشیان حوثی در یمن و حزب الله لبنان می کنند. این مساله همواره از موارد نگرانی همسایگان سنی حاشیه خلیج فارس ایران و اسرائیل بوده است. نکته جالب اینکه طرف های اسرائیلی هم هنوز واکنشی نشان نداده اند.

نگرانی بیشتر طرف های غربی این است که ایران دست به ایجاد خط تولید این موشک ها در خاک عراق بزند. یک منبع اطلاعاتی در منطقه همچنین گفت که ایران چندین موشک بالستیک را در مناطقی از عراق کنترل می کند تا توانایی شلیک آنها را در صورت لزوم داشته باشد.

به هر روی تحرکات جدید ایران در عراق بیانگر قدرت گرفتن بیش از پیش این کشور در عرصه منطقه ای است. به نظر می رسد هیچ راهی برای متوقف کردن ایران وجود ندارد./

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet