هدر موبایل
1397/06/10 12:12:32
سرویس فرهنگی
سلیمی:

فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فقط تئوری‌ می‌دانند و در عمل صفر هستند

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فارغ‌التصیلان فقط به دنبال پشت میزنشینی هستند، گفت: فارغ‌التحصیلان فقط به دنبال پشت میزنشینی هستند.
فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فقط تئوری‌ می‌دانند و در عمل صفر هستند عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فارغ‌التصیلان فقط به دنبال پشت میزنشینی هستند، گفت: فارغ‌التحصیلان فقط به دنبال پشت میزنشینی هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105228525463.jpg فارغ‌التحصیلان,دانشگاهی,فقط,تئوری‌,می‌دانند,و,در,عمل,صفر,هستند Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره چرایی آمار بالای فارغ‌التحصیلان بیکار، گفت: توسعه رشته‌های دانشگاهی متناسب با نیاز بازار کار نیست؛ در حال حاضر حدود 60 درصد دانشجویان در رشته‌های علوم انسانی مشغول به تحصیل هستند؛ آیا کشور به معنای واقعی در این حوزه به این تعداد نیروی کار نیاز دارد؟

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: آمار درستی از نیروهای انسانی موردنیاز در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف در دست نیست؛ دولت نیاز بازار کار را به رشته‌های ریاضی محض، حسابداری، مهندسی مکانیک و... تعریف نکرده است و تاسیس بانک اطلاعاتی جامع از نیازهای شغلی و ضرورت‌های بازار کار می‌تواند رشته‌هایی را که بیشترین متقاضی و بازار کار دارد، تعریف و گسترش دهد و باعث بهبود ارتباط کارفرمایان و نیروهای جویای کار در شرایط امروز جامعه شود.

فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها فقط تئوری‌ها می‌دانند و در عمل صفر هستند  

عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه توسعه دانشگاه‌ها متوازن و مبتنی بر نیازهای جامعه نیست، اظهار کرد: دانشگاه‌ها در آموزش مهارت ضعیف عمل می‌کنند؛ در نتیجه فارغ‌التحصیلان ما فقط تئوری‌ها را می‌دانند و در عمل صفر هستند  به طور مثال مهندسان معدن پس از فارغ‌التحصیلی هیچ تجربه‌ای در رشته خود ندارند.

فارغ‌التصیلان فقط به دنبال پشت میزنشینی هستند

سلیمی با بیان اینکه فارغ‌التصیلان فقط به دنبال پشت میزنشینی هستند، یادآور شد: زمانی که این افراد وارد بازار کار می‌شوند، فقط هزینه به جامعه تحمیل می‌کنند و نمی‌توانند کارآیی و ثمره‌ای برای کشور داشته باشند برای ساماندهی این وضعیت نظام آموزشی به تغییر نیاز دارد.

وی اظهار کرد: دولت می‌تواند نیازهای سال‌های آینده بازار کار را مشخص کرده و براساس آن اعلام نیاز کند و دانشگاه‌ها را موظف نماید دانشجویان را مطابق بانک اطلاعاتی نیروی کار  مورنیاز پذیرش کند.

توسعه دانشگاه‌ها منطق ندارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توسعه دانشگاه‌ها منطق ندارد و ادامه این روند افزایش فارغ‌التحصیلان بیکار را به دنبال دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet