KHANEH MELLAT

هدر موبایل
1397/06/11 07:20:00
سرویس سیاسی
فلاحت‌پیشه تشریح کرد:

بریتانیا به دنبال بازکردن پرونده های جدید برای ایران است / لندن دغدغه حفظ برجام را ندارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد بریتانیا بدنبال حفظ برجام و پیگیری دغدغه های خودش در مواجه با ایران است.
بریتانیا به دنبال بازکردن پرونده های جدید برای ایران است / لندن دغدغه حفظ برجام را ندارد رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد بریتانیا بدنبال حفظ برجام و پیگیری دغدغه های خودش در مواجه با ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106383214608.jpg بریتانیا,به,دنبال,بازکردن,پرونده,های,جدید,برای,ایران,است,/,لندن,دغدغه,حفظ,برجام,را,ندارد Icana

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص برگزاری دور جدید گفت‌وگوهای دوجانبه ایران و انگلیس، گفت: باید اذعان کرد انگلیسی ها مناسبات سنتی در غرب آسیا خصوصا با ایران داشته اند و معمولا تلاش کرده اند در حوزه های سیاسی مختلف حضور داشتند باشند که توافقنامه برجام نمونه آن محسوب می شود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نباید فراموش کرد که انگلیسی خودشان را نماینده اتحادیه اروپا  نمی دانند زیرا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در دستورکار این کشور قرار گرفته است.

بریتانیا بدنبال حفظ برجام و پیگیری دغدغه های خودش در مواجه با ایران است

وی ادامه داد: باید اذعان کرد بر این اساس انگلیسی ها تلاش می کنند شرایط متعادلی در توافقنامه برجام شکل بگیرد تا علاوه بر اینکه برجام حفظ شود، بتوانند از این طریق زمینه اجرایی شدن پرونده های تازه در قبال ایران و همچنین دغدغه های منطقه ای خودشان را فراهم کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: البته باید اذعان کرد در این خصوص مسئولان کشورمان خیلی حساس هستند زیرا در مواجه با  توافقنامه برجام با کارشکنی های زیادی روبرو شده ایم.

دلایل زیادی برای بی اعتمادی به انگلیس و اروپا وجود دارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هنوز دلایل زیادی وجود دارد که ایرانی ها اعتماد لازم در مقابل اقدامات عملی اروپایی ها نسبت به توافقنامه برجام  نداشته باشند، خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم این مهم در خصوص انگلیسی ها که ارتباط نزدیکی با آمریکا دارند را نیز کاملا صدق می کند؛ این ارتباط تا حدی نزدیک است که حتی ترامپ آنها را تشویق به جدا شدن از اتحادیه اروپا می کند.

به گزارشخبرگزاری خانه ملت، ‌ صبح روز شنبه دهم شهریورماه با حضور سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و آلیستر برت معاون وزیر خارجه انگلیس در امور غرب و آسیا و شمال آفریقا دور جدید گفت‌وگوهای دوجانبه ایران و انگلیس برگزار شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet