هدر موبایل
1388/06/15 17:10:00
سرویس صحن

مشروح سخنان نماینده کنگاور در مخالفت با وزیر پیشنهادی رفاه

**جواد زمانی نماینده کنگاور در مخالفت با وزیر پیشنهادی رفاه و تامین اجتماعی اظهار داشت: حوزه رفاه و تامین اجتماعی از چند بخش مهم تشکیل شده که در تطبیق آن با سوابق اجرایی و علمی که باید شرط لازم برای وزارت باشد هیچگونه سنخیتی با وزیر پیشنهادی ندارد.

اولین بخش این حوزه بیمه‌های خدمات درمانی است که مسئولیت شورای عالی بیمه به عهده وزیر رفاه می‌باشد از خانم آجرلو سئوال می‌کنم شما حتی یک روز در رابطه با بیمه خدمات درمانی کار اجرایی تخصصی انجام داده‌اید و آیا شما واقعاً آدرس خدمات درمانی را می‌دانید کجاست؟ و در حد آدرس و سرفصل‌ها آشنایی دارید؟

به عنوان یک نماینده می‌دانید از وظایف یک وزیر هدایت، حمایت، سیاست‌گذاری و نظارت و تبیین استراتژی برای وزارتخانه است شما که هیچگونه شناختی نه اجرایی و نه سابقه‌ای با این وزارتخانه ندارید چگونه این وظایف را عمل خواهید کرد.

قبل از نمایندگی رزمه شما نشانگر عدم اطلاع و ارتباط شماست و در زمان نمایندگی هم در مجلس قبلی و فعلی عضو کمیسیون تخصصی مجلس نبوده‌اید و اساساً براساس معیارهای اعلام شده که در ابتدای هر مجلس که افراد براساس تحصیلات تجربه و تخصص به عضویت در کمیسیون‌ها در‌می‌آیند ما می‌بینیم وزیر پیشنهادی در مجلس هفتم و هشتم عضو کمیسیون تخصصی نبودند و این بدان معناست که ایشان علاقه‌ای به کمیسیون تخصصی نداشته است حالا چطور علاقه‌مند به وزارت این امر شده که منتظر شنیدن پاسخ‌های شما خواهیم بود.

یک بار به سوابق اجرایی که در اختیار نمایندگان قرار دادید نظری گذرا بیندازید تا متوجه شوید قریب به اتفاق سوابق مذکور غیر از مورد اول که مرقوم نموده‌اید پرستار سپاه بوده‌اید سابقه‌ اجرایی دیگری نیست.

برای مثال چهارده مورد سابقه اجرایی خود را عضو کمیسیون‌ها عضو گروه دوستی، فراکسیون‌ها ، فدراسیون وشو  و عضو کمیته زنان عنوان کرده‌اید کدامیک از اینها سابقه اجرایی با وزارت پیشنهادی به شما ارتباط پیدا می‌کند.

با این سابقه به شما عرض می‌کنم با پذیرش این مسئولیت نه به خودتان ظلم کنید و نه به جامعه . اما در مورد سوابق تحصیلی شما، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد شما هیچ سنخیتی با مسئولیت پیشنهادی شما ندارد خواهش می‌کنم مستندات مربوط به مدارکتان را بفرمایید به طور نمونه بگویید مدرک سطح دو حوزه را کی و کجا و در چه سالی و نزد چه کسی گرفته‌اید و مراحل امتحان را کجا و چگونه سپری کرده‌اید.

سئوال مهمی که مطرح است و نمایندگان منتظر شنیدن جواب آن هستند روشن و شفاف نظرتان را در مورد مدیریت سازمان تامین اجتماعی بیان کنید. که آیا این سازمان زیر نظر ریاست جمهوری باشد یا وزارت رفاه و کدام قانونی است؟

 اما درمورد برنامه‌ها و اهداف، برنامه‌های ارائه شده باید تحقیقی و تجربی باشد و نه کپی برداری برای بنده و اکثریت همکاران که از دانشگاهیان و نخبگان ملت هستند خوب واقفند که برنامه‌های شما کپی برداری از کتاب‌های دانشگاهی و اینترنت می‌باشد.

آن چیزی که ملت شریف از شما می‌خواهند ارائه کپی‌های نوشتاری نیست می‌خواهند بدانند این وزارتخانه با قلمرو وسیع از جمله حوزه بیمه‌ای، رفاه و تامین اجتماعی، امدادی، توانبخشی، بازنشستگی کشوری، بیکاری، حمایتی، بیمه‌های تکمیلی، آسیب‌های اجتماعی، حمایت از معلولین، نیازمندان روستایی و عشایری ، نهادها و سازمان‌های زیر مجموعه شما چه تخصص و سابقه اجرایی برای هماهنگی بین حوزه‌ها دارید از بنگاه‌های اقتصادی هلدینگ  ومسائل اقتصادی چه می‌دانید؟

از حسابرسی که جزء ضروریات این مسئولیت است چه اطلاعی دارید وقتی اطلاع و آگاهی ندارید چگونه می‌خواهید در این وزارتخانه تبین استراتژی کنید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet