هدر موبایل
1397/06/10 23:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
آیت‌الله علوی گرگانی:

مسئله ولایت در مناطق مختلف کشور روشنگری شود

یکی از مراجع تقلید شیعیان بر لزوم روشنگری پیرامون مسئله ولایت در مناطق مختلف کشور تأکید کرد.
مسئله ولایت در مناطق مختلف کشور روشنگری شود یکی از مراجع تقلید شیعیان بر لزوم روشنگری پیرامون مسئله ولایت در مناطق مختلف کشور تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201705108239384550.jpg مسئله,ولایت,در,مناطق,مختلف,کشور,روشنگری,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، آیت‌الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار تعدادی از حافظان و مروجان خطبه غدیر، مدیر موسسه غدیرشناسی و مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی خواستار ترویج آموزه‌های ولایت با بهره‌گیری از ویژگی‌های اسلام در مناطق مختلف شد.

وی در بیان اهمیت ترویج مسئله ولایت در مناطقی که برادران اهل سنت سکونت دارند، تأکید کرد: اسلام دین رحمت و محبت است و باید مسئله ولایت با آغوش باز مرحمت و محبت در مناطق مختلف کشور روشنگری شود.

مرجع تقلید شیعیان افزود: باید جامعه را به سمت خدا و پیامبر(ص) دعوت کنیم تا مختصری از مظلومیت خانواده پیامبر عظیم الشأن(ص) برداشته شود و چهره مبارکشان نمایان شود.

ولایت در حوزه‌های علمیه و جامعه تبلیغ شود

آیت‌الله العظمی علوی گرگانی گفت: جا دارد که در مسئله ولایت در حوزه‌های علمیه و جامعه، تبلیغات بیشتری انجام شود.

وی بررسی مسئله ولایت از نص قرآن کریم را مهم دانست و اظهار کرد: کلمه «الیوم» نوعی هشدار و بیان اهمیت موضوع است که در جملات مهم بکار می‌رود. خداوند درباره ولایت از این واژه استفاده کرده و فرمود: «الْیوْمَ أَکمَلْتُ لَکمْ دِینَکمْ»

این استاد برجسته حوزه علمیه قم در بیان نکات برجسته تفسیری از آیه اِکمال تأکید کرد: خداوند سه اصل مهم را در ولایت یادآور شد. اول، کامل شدن دین، دوم کامل شدن تمام نعمت‌ها و سوم، رضایت از مسلمان بودن است.

به گزارش مهر، در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام سعید شاه‌آبادی مدیر موسسه غدیرشناسی و حجت‌الاسلام عباس علی‌نژاد رئیس مجمع عالی کانون‌های فرهنگی و تبلیغی کشور گزارشی از فعالیت‌های انجام شده و در دست اقدام پیرامون حفظ و ترویج خطبه غدیر بیان کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet