هدر موبایل
1397/06/11 13:36:47
سرویس دیگر رسانه‌ها
صادق زیباکلام:

نمایندگان سهم دولت در مصیبت‌های کشور را از تریبون خانه ملت بیان کنند

حتی اگر مردم فکر می‌کنند که همه مشکلات ناشی از دولت است مجلس باید روشنگری کند که مردم متوجه شوند اینگونه نیست و دولت درصدی از این وضعیت سهم دارد و سهم دیگران اگر خیلی بیشتر از دولت نباشد که هست کمتر نیست.
نمایندگان سهم دولت در مصیبت‌های کشور را از تریبون خانه ملت بیان کنند حتی اگر مردم فکر می‌کنند که همه مشکلات ناشی از دولت است مجلس باید روشنگری کند که مردم متوجه شوند اینگونه نیست و دولت درصدی از این وضعیت سهم دارد و سهم دیگران اگر خیلی بیشتر از دولت نباشد که هست کمتر نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201805103913351445.jpg نمایندگان,سهم,دولت,در,مصیبت‌های,کشور,را,از,تریبون,خانه,ملت,بیان,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ صادق زیباکلام استاد دانشگاه در  آرمان نوشت:

چندی است پروژه استیضاح وزرا یکی پس از دیگری کلید می‌خورد که موجب پرسش‌هایی درباره چرایی این مساله شده است. باید اذعان داشت که برخی نمایندگان مجلس نوعی بازی سیاسی مقابل دولت انجام می‌دهد. بدین معنا که مخالفان دولت یعنی جبهه پایداری، دلواپسان و طرفداران احمدی‌نژاد سوار یک موج پوپولیستی شده و شرایطی به راه انداخته‌اند که اگر هیچ نهاد یا ارگان دیگری نداند که چه میزان از معضلات و مشکلات فعلی ریشه در سوء تدابیر و ضعف تیم اقتصادی دولت یا خروج ترامپ از برجام دارد، اما علی القاعده نمایندگان مجلس باید به درستی بدانند که سهم دولت در مصیبت‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی که فعلا کشور به آنها گرفتار است چقدر بوده و آن را از تریبون خانه ملت بیان کنند.

حتی اگر مردم فکر می‌کنند که همه مشکلات ناشی از دولت است مجلس باید روشنگری کند که مردم متوجه شوند. اینگونه نیست و دولت درصدی از این وضعیت سهم دارد و سهم دیگران اگر خیلی بیشتر از دولت نباشد که هست کمتر نیست. منتهی مجلس به جای اینکه در حمایت از دولت و جهت تنویر افکار عمومی به روشنگری در مورد اتفاقات گذشته و نقش دولت در آنها بپردازد انگشت اتهام خود را به سمت دولت گرفته که این مسائل پیش آمده ضعف دولت را به‌ویژه در تیم اقتصادی می‌رساند. این مساله‌ در نوع خود جای تامل دارد. ژستی که مجلس به خود گرفته موجب می‌شود که اولا نمایندگان امتیازات زیادی برای دور بعدی انتخابات که خیلی دور نیست و از نیمه اول سال آینده به تدریج تحرکات انتخاباتی برای آن شروع می‌شود، اخذ کنند. از طرف دیگر به مردم وانمود ‌کنند که مجلس چقدر زحمت می‌کشد. دقیقا مثل رفتاری که یکی از نمایندگان در جریان استیضاح وزیر اقتصاد از خود نشان داد.

این درحالی است که اینگونه حرکت‌های پوپولیستی راه به جایی نخواهد برد و بهتر است که نمایندگان مجلس سیاسی کاری را کنار گذارند و شفاف به مردم بگویند که در مشکلات پیش آمده‌ای مثل افزایش شدید نرخ ارز طی یک سال از 400 هزار تومان به بیش از 11 هزار تومان سهم دولت و سایرین چقدر است. البته اینکه می‌گویند مجلس در تعامل با دولت است بخشی از نمایندگان این کار را انجام نمی‌دهند. البته مجلس خود می‌داند که حتی اگر دولت روحانی را استیضاح کند مشکلات و مسائل صرفا به‌خاطر دولت آقای روحانی نیست.

مع‌الاسف در جریان استیضاح علی ربیعی وزیر برکنار شده کار دیدیم برخی که می‌خواستند اعوان و انصارشان در سمت‌های مدیریتی شرکت‌های زیرمجموعه شستا حضور داشته باشند و با مقاومت آقای ربیعی مواجه شدند، چگونه در جهت استیضاح وی صف بستند. اینگونه رفتارها مزید بر علت می‌شود که مجلس دهم را خالی از اشکال ندانیم./

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet