پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/06/12 16:17:21
سرویس اجتماعی
رجبی:

ایمن‌سازی بناهای دولتی در بازه زمانی 2 ماهه قابل اجرا است/بناهای دولتی نباید در زمان بحران درگیر مشکل شوند

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور، بابیان‌اینکه بناهای دولتی نباید در زمان بروز بحران با مشکل مواجه باشند، ایمن‌سازی این بناها را در بازه زمانی ۲ ماهه قابل اجرا دانست.
ایمن‌سازی بناهای دولتی در بازه زمانی 2 ماهه قابل اجرا است/بناهای دولتی نباید در زمان بحران درگیر مشکل شوند رئیس سازمان نظام مهندسی کشور، بابیان‌اینکه بناهای دولتی نباید در زمان بروز بحران با مشکل مواجه باشند، ایمن‌سازی این بناها را در بازه زمانی 2 ماهه قابل اجرا دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101554205064.jpg ایمن‌سازی,بناهای,دولتی,در,بازه,زمانی,2,ماهه,قابل,اجرا,است/بناهای,دولتی,نباید,در,زمان,بحران,درگیر,مشکل,شوند Icana

فرج الله رجبی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد شناسایی 3500 ساختمان دولتی ناایمن در تهران، گفت: ساختمان‌های ناایمن چه دولتی و چه غیردولتی قطعا در تهران وجود دارند و پیشنهاد این است که در این مورد سیستم مقررات ملی را به طور جدی راه‌اندازی کنیم، به این معنا که شرکت‌های نگهدار ساختمان را تعریف کنیم و به آنها صلاحیت بدهیم و کمک کنیم تا برای بررسی این وضعیت و پیشگیری از اتفاقاتی که ممکن است بیفتد، مستقر شوند.

وزارت راه و شهرسازی باید برای ایمن‌سازی بناهای دولتی تمهیداتی بیندیشد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برای ایمن‌سازی ساختمان‌های دولتی طبیعی است که وزارت راه و شهرسازی باید تمهیداتی بیندیشد تا بر این بخش نظارت شود و بخش خصوصی و سازمان نظام مهندسی هم می‌توانند در این رابطه به این وزارتخانه کمک کنند، اما مسئولیت آن با وزارت راه و شهرسازی است که در جهت ایمن‌سازی این ساختمان‌ها برنامه‌ریزی کند.

تامین اعتبارات عمرانی با اصلاحیه قانون بودجه 97 امکانپذیر است

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت این موضوع اگر کمبود اعتباراتی در حوزه ایمن‌سازی این بناها وجود دارد باید اصلاحیه‌ای برای قانون بودجه 97 ارائه شود تا درصدی از اعتبارات سایر بخش‌ها به تعمیر و استحکام بخشی این بناها اختصاص یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: وقتی ما در مورد ساختمان ناایمن صحبت می‌کنیم چه در مورد پایداری سازه‌ها و چه ایمن‌سازی سیستم گاز و برق و چه در رابطه با وقوع حوادث باشد طبیعی است که آسیب‌پذیری این بناها میزان ریسک بروز حادثه را افزایش خواهد داد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور یادآورشد: آنچه مسلم است ساختمان‌های دولتی باید بتوانند در زمان بروز بحران وضعیت را مدیریت کنند و اگر خود نیز دچار بحران شوند، مملکت دچار مشکل جدی خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون باید ایمن‌سازی بناهای دولتی جدی گرفته شود و در اسرع وقت نسبت به برنامه‌ریزی در جهت تحقق این مهم اقدام شود و اگر هر سازمانی بخشی از بودجه عمرانی خود را به این موضوع اختصاص دهد، می‌توان در بازه زمانی فشرده دو ماهه ایمن‌سازی این بناها را عملیاتی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet