هدر موبایل
1397/06/13 15:05:00
سرویس سیاسی
برزگر کلشانی:

اردوغان لیر 250 درصد سقوط کرده ترکیه را زنده کرد/ ضرورت انعقاد پیمان‌های پولی میان کشورها در تقابل با دلار آمریکا

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است برای مقابله با قدرت دلار آمریکا باید میان کشورهایی که با این کشور مخالف هستند، پیمان‌های پولی منعقد شود.
اردوغان لیر 250 درصد سقوط کرده ترکیه را زنده کرد/ ضرورت انعقاد پیمان‌های پولی میان کشورها در تقابل با دلار آمریکا عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است برای مقابله با قدرت دلار آمریکا باید میان کشورهایی که با این کشور مخالف هستند، پیمان‌های پولی منعقد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107115209487.jpg اردوغان,لیر,250,درصد,سقوط,کرده,ترکیه,را,زنده,کرد/,ضرورت,انعقاد,پیمان‌های,پولی,میان,کشورها,در,تقابل,با,دلار,آمریکا Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به تلاش های نتیجه بخش اردوغان برای اصلاح ارزش پول ملی ترکیه گفت: در طول 5 سال گذشته ارزش لیر ترکیه حدود 250 درصد کاهش یافته است در حالی که این میزان برای ایران تنها 200 درصد بوده اما اردوغان سیاست‌هایی را پیش گرفت که توانست این مشکل را تا حدود زیادی برطرف کند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: سیاست‌هایی که اردوغان در پیش گرفته و اقداماتی که ملت ترکیه در راستای سیاست‌های وی انجام داد توانست ارزش پول ترکیه را تا حدود زیادی باز گرداند.

وی افزود: جمهوری اسلامی نیز باید مانند ترکیه بسیج عمومی علیه دلار شکل دهد تا بتوانیم ارزش پول ملی خود را بازیابیم ضمن اینکه در شرایط فعلی نیز بستری فراهم شده تا تمامی کشورهای منطقه بتوانند برای تجارت از آن استفاده کنند.

 

بیشتر بخوانید: مردم ترکیه در صف می‌ایستادند تا دلارهای خود را بفروشند

 

برزگر کلشانی ادامه داد: حتی باید نشستی با کشورهای مخالف آمریکا که ضرر اقتصادی دیده اند برگزار شود و پیمان های چندجانبه و دوجانبه پولی ایجاد کنند تا سیاست های آمریکا در تحریم کشورها بی اثر شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اگر همه کشورها در سیاست های جدید علیه آمریکا متحد باشند قطعا آنها در سیاست خود شکست می خورند حتی غالب سیاسیون و اقتصاددانان آمریکا نیز این سیاست آمریکا را قبول ندارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet