ایام محرم 1398
1397/06/13 12:27:28
سرویس صحن
صالحی در پاسخ به سوال خدری:

سهم روحانیون در کانون فرهنگی- هنری مساجد تغییری نکرده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوال نماینده بوشهر گفت: روحانیت در فضای وزارت فرهنگ حضور دارند و جابه‌جایی مدیران بنا به صلاحیت افراد و فارغ از بحث‌های گروهی و قشری است.
سهم روحانیون در کانون فرهنگی- هنری مساجد تغییری نکرده است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوال نماینده بوشهر گفت: روحانیت در فضای وزارت فرهنگ حضور دارند و جابه‌جایی مدیران بنا به صلاحیت افراد و فارغ از بحث‌های گروهی و قشری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201805108839472004.jpg سهم,روحانیون,در,کانون,فرهنگی-,هنری,مساجد,تغییری,نکرده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید عباس صالحی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 13 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال عبدالحمید خدری نماینده بوشهر در مجلس مبنی بر اینکه علت عزل غیرکارشناسی مدیران روحانی در حوزه‌های کلیدی وزارت فرهنگ چیست؟، گفت: جابه‌جایی مدیران امری طبیعی است که این در مهم به صلاحیت افراد فارغ از بحث‌های گروهی و قشری توجه می‌شود.

وی افزود: در وزارت فرهنگ در کانون مساجد به جای روحانی جابه‌جا شده که هم اکنون مشاور وزیر است روحانی دیگری با سابقه قوی حضور دارد، در معاونت قرآنی نیز از شخصیت دانشمند قرآنی استفاده شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سه مدیر کل استانی روحانی هستند، درباره عملکرد یک ساله وزارت فرهنگ توضیح داد: 12 فرهنگسرا و مجتمع فرهنگی تکمیل شد و 100 سالن سینما و بیش از 90 کتابخانه ساخته شده، 1400 کتابخانه نوسازی شده است، همچنین پاره‌ای از موزه‌ها تکمیل شده‌اند.

صالحی با اشاره به بیمه هنرمندان خاطرنشان کرد: 19 هزار هنرمند بیمه بودند که در این یک سال این رقم به 30 هزار نفر رسیده است.

وی ادامه داد: در سال 96، سینما صد و 84 میلیارد تومان فروش داشته و 4 هزار و 500 فیلم ساخته شده است؛ در 4 ماه نخست سال97 نیز این فروش به 106 میلیارد رسیده است؛ سینما در سال 96، 562 جایزه بین‌المللی و منطقه‌ای کسب کرده است.

این وزیر کابینه دولت دوازدهم یادآور شد: در حوزه موسیقی در سال 96، 8 هزار اجرای صحنه‌ای علاوه بر جشنواره‌های موسیقی استانی و غیر استانی اجرا شده است، همچنین در هنرهای نمایش 6 هزار و 900 تئاتر با 101 هزار اجرا با 5.5 میلیون مخاطب اجرا شده است.

صالحی با اشاره به دستاوردهای حوزه مد و لباس بیان کرد: 11 هزار و 265 شیما به عنوان طرح ثبت لباس‌های ملی و جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها داشتیم. در حوزه قرآن و عترت نیز در سال گذشته در جشنواره آیات در17 رشته و نمایشگاه قرآن در 160 شهرستان برگزار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه روحانیت در فضای وزارت فرهنگ حضور دارند، اضافه کرد: محصولات سال 96 نشان‌دهنده شتاب کمی پیشرفت‌های قابل توجهی است؛ در حوزه کیفی نیز رویکردهایی انجام شده است.

صالحی تاکید کرد: روحانیت به عنوان نهاد پیش برنده باید مرجع و مبنا در حوزه اجتماعی و همچنین در حوزه فرهنگ باشند. ما هم تلاش کردیم تعامل با روحانیت را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: ممکن است در کانون فرهنگی و هنری مساجد برخی استان ها روحانیت جا به جا شده باشند اما در مجموع سهم روحانیون در کانون فرهنگی، هنری مساجد تغییری نکرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: دغدغه آقای خدری مبنی بر لزوم ارتباط وسیع با روحانیت و استفاده از آن ها در کانون فرهنگی هنری مساجد یکی از ضروریات است، مساجد کانون مهم دینی در ارتباط اجتماعی هستند و باید مورد توجه همکاران بنده نیز قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet