ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1388/06/15 12:32:00
سرویس صحن
ابوترابی‌فرد در پاسخ به تذکر یک نماینده:

وزارت خارجه از اقدامات تفرقه‌انگیز در جهان اسلام جلوگیری کند

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی از وزارت امورخارجه خواست نسبت به جلوگیری از هر اقدام تفرقه انگیزی بین صوف امت اسلام در جهان اسلام اقدامات لازم را مبذول بدارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سید محمد علی بزرگواری" در قالب تذکری آیین‌نامه‌ای از سکوت هیات رییسه نسبت به قتل عام شیعیان در برخی کشورهای عربی انتقاد کرد.

وی با استناد به ماده 107 آیین‌نامه داخلی مجلس ضمن تشکر از گزارشات مهم رییس و نایب رییس مجلس در بیان دیدگاه‌های نظام اسلامی، تصریح کرد: از سکوت هیات رییسه در قبال قتل عام شیعیان و دوستداران اهل بیت ناراحت هستیم.

نماینده کهکیلویه و بویراحمد یادآورشد: در جمهوری اسلامی ایران برادران و خواهران اهل سنت از آزادی مطلق برخوردارند و حتی به فرمان مقام معظم رهبری در مناطقی همانند کردستان که مردم آن اکثراً اهل سنت هستند باید اذان به سبک اهل سنت از صداوسیما بخش شود.

وی بابیان اینکه حتی فرقه ضاله و انگلیسی مآب بهائیت در ایران آزادانه به تبلیغات عقاید سخیف و متحجرانه خود مشغول است، متذکر شد: اما شیعیان و دوست‌داران اهل بیت در عربستان و سایر کشورهای عربی اهل سنت اجازه احداث یک حسینیه و برپایی یک نماز جماعت را ندارند و در حال حاضر در یمن و عربستان و مصر و اردن مظلومانه کشته می‌شوند.

بزرگواری گفت: جا دارد از مجلس شورای اسلامی ندایی به گوش جهانیان برسد و آقایان در جایگاه هیات رییسه تحرکی از خود نشان دهند.

"سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد" در پاسخ به تذکر نماینده کهکیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: امت اسلام امت واحده‌ای هستند و خدا را شاکریم که جمهوری اسلامی ایران نماد وحدت و انسجام در جهان اسلام است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی نیز تبلور این انسجام و وحدت صفوف این امت اسلامی است.

ابوترابی فرد ادامه داد: اگر در برخی از کشورها در زمینه تفرقه و تشتت بین صفوف امت اسلام اقدامات و تصمیماتی اتخاذ شده و تحقق یابد ما به طور جدی از وزارت امور خارجه انتظار داریم که موضوع را مورد بررسی قرار دهند و ضمن ارائه گزارش به مجلس شورای اسلامی نسبت به جلوگیری از هر اقدام تفرقه انگیزی بین صوف امت اسلام در جهان اسلام اقدامات لازم را مبذول بدارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet