هدر موبایل
1397/06/13 17:54:28
سرویس فرهنگی
میرزاده در تشریح جلسه امروز کمیسیون آموزش مجلس:

مجلس راهکارهای روسای دانشگاهی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی را دریافت می‌کند

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید این کمیسیون از روسای دانشگاهی خواسته راهکارهای خود را برای برون رفت از مشکلات اقتصادی ارائه دهند تا نمایندگان بتوانند در قانون‌گذاری این راهکارها را لحاظ کنند.
مجلس راهکارهای روسای دانشگاهی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی را دریافت می‌کند سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید این کمیسیون از روسای دانشگاهی خواسته راهکارهای خود را برای برون رفت از مشکلات اقتصادی ارائه دهند تا نمایندگان بتوانند در قانون‌گذاری این راهکارها را لحاظ کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201806107900536592.jpg مجلس,راهکارهای,روسای,دانشگاهی,برای,برون,رفت,از,مشکلات,اقتصادی,را,دریافت,می‌کند Icana

میرحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در تشریح جلسه امروز (سه‌شنبه 13 شهریورماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: جلسه امروز کمیسیون با حضور 10 نفر از رؤسای دانشگاه‌های برتر کشور و مسئولان وزارتخانه‌های علوم و بهداشت به منظور بررسی میزان آمادگی دانشگاه‌ها برای سال تحصیلی98-97، مشکلات آنها و... برگزار شد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات دانشگاه‌ها، افزود: مسائل رفاهی دانشجویان، وضعیت خوابگاه‌ها، کمبود اعتبارات عمرانی، آزمون دکترا و تجدید نظر در شیوه برگزاری آن از جمله مشکلات دانشگاه‌ها بود.

سازمان برنامه و بودجه دقت لازم را در تخصیص اعتبارات لازم برای دانشگاه‌ها به کار برند

میرزاده با بیان اینکه بسیاری از دستگاه‌ها اعتبارات پژوهشی موردنیاز دانشگاه‌ها را تخصیص نمی‌دهند، اظهار کرد: از آنجایی که در جلسه امروز مسئولانی از سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشتند از آنها خواسته شد که با توجه به شروع سال تحصیلی به منظور حل مشکلات در دانشگاه‌ها در تخصیص اعتبارات دقت لازم به کار برده شود.

دانشگاه‌ها با ارائه خوراک فکری به مجلس و دولت نقش خود را در اقتصاد مقاومتی به درستی ایفا کنند

وی بیان کرد: در شرایط فعلی، اقتصاد مقاومتی یکی از نیازهاست بنابراین نمایندگان از مسئولان دانشگاهی خواستند دانشگاه‌ها با ارائه خوراک فکری به مجلس و دولت نقش خود را به درستی در اقتصاد مقاومتی ایفا کنند و طراح‌های موردنیاز برای رفع مشکلات اقتصادی را ارائه دهند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: روسای دانشگاهی 2 هفته فرصت دارند راهکارهای خود را برای برون رفت از مشکلات اقتصادی ارائه دهند تا نمایندگان بتوانند در قانون‌گذاری این راهکارها را لحاظ کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet