هدر موبایل
1388/06/10 17:15:00
سرویس صحن

مشروح سخنان قاسم محمدی نماینده مردم اردبیل در موافقت با آجرلو

**مشروح سخنان قاسم محمدی نماینده مردم اردبیل در موافقت با فاطمه آجرلو نامزد پیشنهادی وزارت رفاه و تامین اجتماعی به شرح زیر است.

قاسم محمدی نماینده مردم اردبیل در موافقت با فاطمه آجرلو نامزد پیشنهادی وزارت رفاه و تامین اجتماعی روز سه‌شنبه درصحن‌علنی مجلس گفت: دلایل دفاع تحقیقی اینجانب از خانم آجرلو به دلیل این که نزدیک به دو دهه در کرج زندگی می‌کردم و از نزدیک ایشان و خانواده ایشان آشنایی دارم برای دلیل اولم را داود آجرلو فرمانده گردان علی‌اصغر را به یاد می‌آورم.

حاج احمد آجرلو فرمانده دلاور بیاد ماندنی تاریخ هشت سال جنگ جانشین قرارگاه ثارا.. به تذکر می‌نشینم و یاد آن دلاوران را گرامی می‌داریم. به امور جانباز دیگر بنده در رزومه ایشان گفتم نباید می‌نوشتید پرستار دوران دفاع مقدس در بین قاطبه خواهران رزمنده که از رزمندگان دفاع کردند، و  جنابعالی در صف این رزمندگان در کنار جهان‌آرا‌ها جنگیدید با دشمن بعثی و از نوامیس و دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی و از نظریه بزرگ امام امت دفاع کردید.

دلیل دوم ویژگی‌های شخصیتی و فردی و اجتماعی ایشان بزرگ شده کانون شهادت و ایثار، فداکاری و مردم داری و ولایت‌مداری در عمل، کوچه پس کوچه‌های کرج از ایثارگرای‌های ایشان از ایتام و فقرا از سرکشی‌های شبانه ایشان به مستندان بی‌خبر نیستند.

امروز شهادت می‌دهیم که خواهر آجرلو مولد انقلاب، مولود فرهنگ بزرگ حضرت زینب(س) برای دفاع از مستمندان و آزادگان از حرمت، نجابت، حجاب و خود ایثارگری برای اسلام و انقلاب من به یاد دارم فرزندان ما در مدرسه‌ای با هم درس می‌خواندند.خانم آجرلو وقت نداشت وامکان نداشت به امور مدرسه فرزندش رسیدگی بکند، گاهی من شبانه می‌دیدم دختر ایشان بدون سرپرست درمدرسه مانده و ایشان فداکرانه در کنار مردم در حاشیه شهر کرج، در برنامه‌ریزی، در قانون نویسی، بعداز نماز صبح وارد مجلس می‌شوند و در پایان بعد از همه مجلس قانون‌گذاری را ترک می‌کنند. این افتخار زنان و مردان ایرانی است که فرزندان این  چنین در مکتب شهادت بزرگ کرده‌اند ایثارگری، جهاد فقط برای رضای خداوند.

دلیل سوم؛ ما افتخار می‌کنیم دولت محترم جناب آقای احمدی‌نژاد یک نفر از مجلس را به عنوان وزیر کابینه انتخاب کرده و او خانم آجرلو است که برای خدمت‌گذاری برنامه‌های خود را اعلام کرده، برنامه‌ مداری، برنامه متعالی با محورعدالت، انضباط، فقرزدایی، مدیریت علمی برجسته برگرفته‌ از و برگرفته از تحصیلات دانشگاهی ایشان اگر روانشناسی را تحلیل علمی بکنیم یعنی علم مطالعه رفتارانسان‌ها، علم مطالعه رفتار گروه‌های اجتماعی علم مطالعه رفتار شخصیت‌ها، علم مطالعه رفتار‌های برگرفته از ارزشهای دینی و ارزش‌های نوین زندگی و خدمت‌گذاری عالمانه به مردم ایشان در برنامه‌شان اعلا کردند.

باتوجه به این که برنامه پنج ساله توسعه مسائل محور است و بخشی نیست، ایشان براساس چالش‌ها، مسئله‌ها، مساله یابی خوبی برای رفع مشکلات تامین، رفاه اجتماعی، عدالت، فقرزادیی اعلام کردند که بخشی از آن را برای نمایندگان اعلام می‌کنم. ایشان معتقد است در خصوص گستردگی تنوع و تعداد انواع خدمات اجتماعی مدیریت منضبط و مدیریت پویایی باید اعمال می‌‌کرد.

اعمال مدیریت باتوجه به بهره‌مندی از ظرفیت‌های دولتی که امروز در کشور ما تبدیل شده‌اند به یک سرمایه اجتماعی توجه به این تشکل‌ها، هم در بعد سرمایه‌گذاری در بعد مشارکت، هم در بعد بکارگیری فکر، خرد و اندیشه و نهاد‌های مردمی قطعاً تحول عظیمی را هم درنگاه، هم در برنامه‌ریزی هم درمدیریت به عنوان راهکار اساسی به کمکش خواهد آمد.

وجود سازمان‌ها و نهادهای موازی جزیی از دغدغه‌های ایشان است که باید حل و فصل شود . توزیع نابرابری درآمدها در سطح جامعه شما در ارتباط با طرح تحول اقتصادی یکی از وظایف این وزارتخانه که الحمد‌ا. در دولت و مجلس طرح تحول اقتصادی برای انضباط انرژی و فقرزدایی در دهک‌های پایین شروع شد.

قطعاً وزارت رفاه باید پرچمدار این طرح در بدنه اجتماعی و در حوزه مردم به ویژه فقرا که امروز چشم امیدشان به وزیر انقلابی، جهادی، ایثارگر، تلاش‌گر، اندیشمندانه است قطعاً حل خواهد شد.

تنوع صنعت بیمه به عنوان یک صنعت کارآمد و یک روش کارآمد زندگی امروز یکی ازبرنامه‌های ایشان است امیدوارم پاسخگوی مردم عزیز به ویژه فقرا و مستمندان باشد بحث الکترونیکی در دنیای پیشرفته، امروز خدمات در منزل و خانه‌ها انجام می‌پذیرد نه در سازمان‌هاف امید واریم با IT و الکترونیکی کردن بتوانیم خدمات به ویژه بیمه، درمان را درون خانواده‌ها ببریم، به ویژه حمایت ایشان در برنامه‌هایشان در بیمه تامین اجتماعی و عشایر و روستاییان ستودنی است.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet