شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/09 10:41:00
سرویس سیاسی

حدادعادل: قیصر امین‌پور دردانه شعر و ادب فارسی در جامعه امروز ایران بود

رئیس مجلس گفت: دکتر قیصر امین‌پور شاعری کم نظیر و دردانه شعر و ادب فارسی در جامعه امروز ایران بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "غلامعلی حدادعادل" در ابتدای جلسه علنی روز چهارشنبه با اشاره به درگذشت دکتر "قیصر امین‌پور" اظهار داشت: درگذشت این شاعر بزرگ و آزاده و انقلابی مایه تاسف همه دوستداران علم و ادب و آزادی و آزادگی شد.

وی افزود: ایشان شاعری بزرگ، کم نظیر و دردانه شعر و ادب فارسی در جامعه امروز ایران بود. دکتر امین‌پور با زبانی روشن و فصیح و گرم و دلنشین در همه سال‌های پس از انقلاب مفاهیم اسلامی و انقلابی و معنوی و انسانی را به گوش جان مردم ایران فرو خواند.

رئیس مجلس تصریح کرد: کودکان دبستانی، نوجوانان و جوانان این سرزمین شعرهای شیرین و پرمحتوای او را در کتاب‌های درسی خوانده‌اند و از بردارند اما ادیبان و شعردوستان و استادان هم غزل‌ها و رباعیات پخته او را همواره در خاطر نگه می‌دارند.

حدادعادل یادآور شد: دکتر امین‌پور علاوه بر اینکه شاعری ارجمند بود استادی سخت کوش و پژوهشگری موفق بود. ایشان فارغ‌التحصیل دوره دکتری دانشکده ادبیات دانشگاه تهران و استاد همین دانشکده بودند و در دانشکده‌های دیگر هم تدریس می‌کردند. وی جوان ترین استادی بود که توانسته بود با قوت شعری و قریحه ادبی نیرومند خود به عضویت فرهنگستان زبان و ادب فارسی درآید.

وی افزود: ما درگذشت تاسف انگیز این شاعر آزاده انقلابی را به خانواده محترم او و همه شاعران انقلاب، به استادان ادبیات سراسر کشور و خصوصا استادان دانشکده ادبیات دانشگاه تهران و همه مردم استان خوزستان و به حضور مقام معظم رهبری تسلیت می‌گوییم و برای آن دوست گرامی و آن شاعر خدمتگزار از خداوند آرامش و مغفرت طلب می‌کنیم.

حدادعادل در بخش دیگری از سخنان خود درگذشت امام جمعه سابق همدان را تسلیت گفت و افزود: مرحوم "آیت الله موسوی همدانی" در تقوی و مجاهدت در راه انقلاب اسلامی و تلاش برای گسترش ایمان و اتحاد در استان همدان بسیار موفق بودند و قطعا حاصل تلاش‌های ایشان امروز هم در ایمان و اتحاد مردم همدان مشهود است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet