خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1397/06/17 13:06:56
سرویس اقتصادی
واکنش نمایندگان دولت و مجلس به میراث توتال در ایران:

زنگنه:هزینه کرد توتال در ایران می ماند/قره خانی: شرکت فرانسوی حدود 40 میلیون دلار در کشور سرمایه گذاری کرد

وزیر نفت، گفت: قرار نیست توتال مبلغی به عنوان جریمه به ایران پرداخت کند، بلکه مبلغی که تاکنون این شرکت در فاز ۱۱ پارس جنوبی هزینه کرده تا زمان بهره بردرای و تولید بازپرداخت نمی شود.
زنگنه:هزینه کرد توتال در ایران می ماند/قره خانی: شرکت فرانسوی حدود 40 میلیون دلار در کشور سرمایه گذاری کرد وزیر نفت، گفت: قرار نیست توتال مبلغی به عنوان جریمه به ایران پرداخت کند، بلکه مبلغی که تاکنون این شرکت در فاز 11 پارس جنوبی هزینه کرده تا زمان بهره بردرای و تولید بازپرداخت نمی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/47522.jpg زنگنه:هزینه,کرد,توتال,در,ایران,می,ماند/قره,خانی:,شرکت,فرانسوی,حدود,40,میلیون,دلار,در,کشور,سرمایه,گذاری,کرد Icana

بیژن نامدار زنگنه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره سرنوشت قرارداد ایران و توتال و سرنوشت هزینه کرد این شرکت، گفت: قرار نیست توتال مبلغی به عنوان جریمه به ایران پرداخت کند، بلکه مبلغی که تاکنون این شرکت در فاز 11 پارس جنوبی هزینه کرده بازپرداخت نمی شود تا زمانی که فاز 11 پارس جنوبی به تولید برسد.

شرکت فرانسوی توتال تجهیزات ویژه ای در ایران نداشته که در کشور باقی بماند

وزیر نفت، تصریح کرد: شرکت فرانسوی توتال تجهیزات ویژه ای در ایران نداشته است که در کشور باقی بماند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تیرماه سال 96 بود که قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی بین ایران و توتال و شرکت چینی CNPC پس از کش و قوس های فراوان منعقد شد؛ اما عمر این قرارداد حدود یک سال بود و در 29 مرداد وزیر نفت از خروج رسمی شرکت فرانسوی توتال از ایران خبر داد.

اسدالله قره خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت می گوید که شرکت توتال حدود 40 میلیون دلار در ایران سرمایه گذاری کرده است که شامل انعقاد قرارداد برای سکو می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet