ایام محرم 1398
1397/06/18 12:26:08
سرویس فرهنگی
مونسان در گفت‌وگو با خانه ملت:

زیرساخت‌های گردشگری برای اجرای طرح تعطیلات زمستانی مدارس آماده است

رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه اجرای طرح تعطیلی زمستانی مدارس باعث رونق گردشگری در استان‌های جنوبی می شود، از آماده بودن زیرساخت‌های گردشگری برای اجرای این طرح خبر داد.
زیرساخت‌های گردشگری برای اجرای طرح تعطیلات زمستانی مدارس آماده است رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه اجرای طرح تعطیلی زمستانی مدارس باعث رونق گردشگری در استان‌های جنوبی می شود، از آماده بودن زیرساخت‌های گردشگری برای اجرای این طرح خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/114331.jpg زیرساخت‌های,گردشگری,برای,اجرای,طرح,تعطیلات,زمستانی,مدارس,آماده,است Icana

علی اصغر مونسان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره آخرین تغییرات طرح تعطیلات زمستانی مدارس، گفت: به منظور عملیاتی شدن تعطیلات زمستانی مقرر شد مدارس در این طرح 5 روز تعطیل باشند که با احتساب پنج شنبه و جمعه این تعطیلات در یک هفته خلاصه می‌شود.

بهره وری بهتر از طرح تعطیلی زمستانی در گرو مرخصی والدین کارمند است

وی در پاسخ به اینکه آیا تعطیلی دانش‌آموزان علیرغم اینکه والدین کارمند آنها تعطیل نیستند می‌توان راهکاری برای رونق گردشگری دانست، توضیح داد: برای اجرای طرح تعطیلی زمستانی کارمندان، باید مراحل بسیاری طی شود به همین دلیل این تعطیلات فقط برای مدارس در نظر گرفته شد. کارمندان دولت می توانند برای سفر از مرخصی های خود استفاده کنند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه در صورتی که بتوانیم تعطیلات زمستانی دانش آموزان را عملیاتی کنیم گامی بزرگ در رونق گردشگری استان های جنوبی برداشته ایم، افزود: ایجاد زیرساخت های گردشگری در سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته در مناطقی نیز که زیرساخت های لازم موجود نیست از گسترش بوم گردی ها برای جذب گردشگر استفاده می شود.

زیرساخت های گردشگری برای اجرای طرح تعطیلات زمستانی آماده است

مونسان در پاسخ به اینکه آیا جاده، راه و مراکز اقامتی برای اجرای طرح تعطیلات زمستانی آماده هستند، بیان کرد: در ایام عید که زمان پیک سفر است نیاز مسافران در حوزه راه، جاده، خطوط حمل و نقل هوایی، ریلی و... فراهم می‌شود این درحالی است که در تعطیلات زمستانی تعداد مسافران از ایام نوروز بیشتر نیست.

اجرای طرح تعطیلی زمستانی؛ رونق گردشگری در استان‌های جنوبی

رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه اجرای طرح تعطیلات زمستانی مدارس در رونق گردشگری نقش پررنگی دارد، تاکید کرد: با اجرای این طرح اوجی دیگر مانند ایام عید در صنعت گردشگری استان های جنوبی کشور ایجاد می‌شود زیرا نیمه دوم سال شرایط این استان ها از نظر دمای هوا و... مطلوب می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet