هدر موبایل
1386/08/09 10:40:00
سرویس صحن

مجلس طرح پذیرش دانشجو را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کرد

مجلس طرح پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را که از سوی شورای نگهبان به مجلس اعاده شده بود، با انجام اصلاحاتی برای تامین نظر این شورا مجددا تصویب کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه به رفع ایرادات شورای نگهبان بر طرح پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و آموزش عالی کشور پرداختند.

بر مبنای اصلاحیه صورت گرفته دراین مصوبه برای پذیرش دانشجو در هر رشته سابقه تحصیلی دروس مرتبط با آن رشته ملحوظ می‌گردد. این دروس و میزان تاثیر هر یک با توجه به اهمیت آنها و همچنین پایه‌های تحصیلی که در سوابق تحصیلی موثر است، توسط کارگروهی تعیین خواهد شد.

در اصلاحیه دیگری نحوه تطبیق سوابق تحصیلی داوطلبانی که فاقد سوابق تحصیلی مطابق این قانون باشند توسط کارگروه مذکور در این ماده تعیین می‌شود.

نمایندگان همچنین در اصلاحیه دیگری مقرر کردند: داوطلبانی که علاقمند به جبران سوابق تحصیلی خود در همه یا بعضی از مواد درسی باشند می‌توانند سوابق تحصیلی خود را ارتقا و بهبود بخشند. شیوه ارتقا سوابق تحصیلی داوطلبان توسط کارگروه موضوع این ماده تعیین می‌گردد.

برمبنای اصلاحیه مجلس دانشگاه‌ها می‌توانند دروس و میزان تاثیر آنها در پذیرش دانشجو در هر رشته را به کارگروه موضوع این ماده پیشنهاد نمایند.

همچنین در رشته‌هایی مانند هنر و تربیت بدنی که نیاز به سنجش مهارت‌های خاص می‌باشد وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر اعمال سوابق تحصیلی مجاز به برگزاری امتحان‌های عملی و استعداد سنجی مرتبط با چنین رشته‌هایی می‌باشند.

در اصلاحیه دیگری مقرر شد آیین‌نامه اجرایی این ماده و تبصره‌های (1) و (2) آن توسط کارگروه موضوع این ماده تهیه گردد. آیین‌نامه‌ها و تصمیمات این کارگروه به تصویب وزرای علوم و تحقیقات و فناوری، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش می‌رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet