روز مجلس
1397/06/20 12:45:44
سرویس فرهنگی
سلیمی:

دولت برای کمبود نیرو در آموزش و پرورش لایحه بیاورد

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس گفت: کمبود نیرو در آموزش و پرورش دستپخت تصمیمات ناگهانی مدیران این وزارتخانه است.
دولت برای کمبود نیرو در آموزش و پرورش لایحه بیاورد عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس گفت: کمبود نیرو در آموزش و پرورش دستپخت تصمیمات ناگهانی مدیران این وزارتخانه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105171135912.jpg دولت,برای,کمبود,نیرو,در,آموزش,و,پرورش,لایحه,بیاورد Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص مدیریت ضعیف منابع انسانی در آموزش و پرورش و بوجود آمدن مشکل کمبود معلم در این وزارتخانه گفت: در این مشکل ؛ دولت، وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی همگی مقصر هستند و باید پاسخگو باشند که چرا سیستم آموزشی کشور مدیریت منابع انسانی مناسبی ندارد و هم چنین اقدام درستی در جهت رفع این مشکل انجام نمی دهند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با طرح سوالاتی تصریح کرد: آیا برای دولت مشخص نیست که چه تعداد نیرو در آموزش و پرورش بازنشسته می شود؟ آیا مشخص نیست که چه تعداد هر ساله این وزارتخانه نیرو نیاز دارد؟ باید مشخص شود معاونت های مدیریت منابع انسانی در وزارت آموزش و پرورش و هم چنین سازمان امور اداری و استخدامی به چه دلیل در انجام وظایف خود سهل انگاری می کنند که باعث بوجود آمدن معضل کمبود در نیرو در آموزش و پرورش و هم چنین تورم نیرو در برخی استان ها شده است.

وظیفه مدیر در مدرسه حل مشکلات است نه تدریس

وی ادامه داد: به دلیل مدیریت ضعیف در تامین منابع انسانی در آموزش و پرورش، برخی از مدیران مدارس را مجبور به تدریس 8 ساعته در کلاس های درس کرده اند که این اقدام باعث پایین آمدن تمایل و انگیزه کارمندان این وزارتخانه به مدیریت مدارس شده در حالیکه مدیر باید همه روزه در مدارس حضور داشته و تا دیر وقت به مشکلات مدرسه رسیدگی کند و علاوه بر مدیریت به تدریس مشغول شود که در نتیجه باعث پایین آمدن سطح کیفی تدریس آنها خواهد شد.

کمبود نیرو دستپخت تصمیمات ناگهانی مدیران آموزش و پرورش

این نماینده مجلس در دوره دهم به بیان اینکه نباید ناگهانی تمامی نیروهای آزاد، حق التدریسی و بازنشسته از بدنه آموزش و پرورش خارج می شدند، بیان کرد: مشکل کمبود نیرو که امروزه سیستم آموزشی کشور با آن مواجه شده، دستپخت تصمیمات ناگهانی و بدون مطالعه مدیران آموزش و پرورش است.

دولت برای برون رفت از مشکل کمبود نیرو در آموزش و پرورش لایحه بیاورد

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد که لایحه دولت در خصوص جذب معلم را با فوریت رسیدگی و تعیین و تکلیف کند؛ چراکه طرح های مجلس به دلیل بارمالی و اخطار اصل 75 توسط شورای نگهبان رد می شود، بنابراین دولت باید در زمینه لایحه تقدیم مجلس بکند تا بتوان سریعا مشکل کمبود معلم در آموزش و پرورش حل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet