خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/06/20 12:43:04
سرویس اقتصادی
نعمتی مطرح کرد:

زیر میزی عربستان برای افزایش سقف تولید در بازار نفت

سخنگوی هیئت رییسه مجلس، گفت:مبنا وسقف تولیدات نفت در بیانیه اوپک ۲۰۱۶ حدود ۳۰ میلیون بشکه در روز بوده که سهم عربستان نیز حدود ۱۰ میلیون بشکه است.
زیر میزی عربستان برای افزایش سقف تولید در بازار نفت سخنگوی هیئت رییسه مجلس، گفت:مبنا وسقف تولیدات نفت در بیانیه اوپک 2016 حدود 30 میلیون بشکه در روز بوده که سهم عربستان نیز حدود 10 میلیون بشکه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702106933276483.jpg زیر,میزی,عربستان,برای,افزایش,سقف,تولید,در,بازار,نفت Icana

بهروز نعمتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر وزیر انرژی آمریکا به روسیه و عربستان، گفت: انجام این سفرها از سوی مقامات آمریکایی طبیعی است و وزرای ایران به ویژه وزیر نفت نیز در این زمینه سفرهایی خواهند داشت.

سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، افزود: این موضوع که آمریکایی ها بخواهند سهم صادرات و بازار نفت ایران را به صفر برسانند عملا غیرممکن است و امکان اجرایی برای آن وجود ندارد که نمونه آن سفر اخیر پمپئو به هندوستان و جواب صریح و روشنی است که هندی ها برای خرید نفت به پمپئو دادند.

سهم تولید نفت عربستان حدود 10 میلیون بشکه است

وی با بیان اینکه اگر قرار باشد عربستانی ها تولیدات نفتی خود را افزایش دهند نمی توانند فراتر از سهمیه ای که اوپک برای آنها قائل شده اقدامی انجام دهند،ادامه داد: مبنا وسقف تولیدات نفت در بیانیه اوپک 2016 حدود 30 میلیون بشکه در روز بوده که سهم عربستان نیز حدود 10 میلیون بشکه است و در اجلاس اخیر اوپک به شفافیت و روشنی تاکید شده که اوپک همان مصوبه 2016 را اجرایی کند.

افزایش تولید نفت بیش از این برای عربستان متصور نیست

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عربستانی ها نمی توانند خلاف معاهدات و جریان اوپک سقف تولیدات خود را افزایش دهند، اظهار داشت: گرچه گاهی شنیده می شود که عربستانی ها به صورت زیرمیزی اقداماتی برای افزایش تولید انجام می دهند، اما اعتقاد بر این است که این افزایش تولیدی که از سوی عربستانی ها انجام می شود با نهایت فشاری بوده که روی تولید انجام شده است و بیش از این میزان افزایش تولید برای عربستان متصور نیست.

وزارت نفت و کمیسیون انرژی باید دیپلماسی نفتی خود را افزایش دهند

وی افزود: کشور روسیه که در بسیاری از موضوعات با ایران شریک استراتژیک است در این حوزه بی معرفت نیست که تولید نفت خود را در بین غیراوپکی ها افزایش دهد.

سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت نفت و کمیسیون انرژی باید دیپلماسی نفتی خود را افزایش دهند، تصریح کرد: موضوع دیپلماسی نفتی باید در کمیسیون انرژی ساماندهی پیدا کند تا بتوان به کشورهایی که با آنها ارتباط داشته و سال های متمادی با آنها تجارت برقرار شده فروش نفت ادامه یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet