خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1388/06/16 17:08:00
سرویس صحن
نصیرپور بر تعامل قوا تاکید کرد

ایجاد هاله قدسی برای دولت به استبداد رای می انجامد

**نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: ایجاد کردن هاله مقدس در اطراف دولت مانع از ورود اختیارات مجلس خواهد شد و موجب می‌شود در بلند مدت استبداد رای ایجاد شود.

مجید نصیرپور در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: اگر همکاری قوه مقننه نبود دولت نمی‌توانست از بسیاری از تنگناهای موجود در عرصه اجرایی عبور کند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: دولت نهم در نوع تعامل و ارتباطش با مجالس هفتم و هشتم رویه حداکثری از اختیارات را در دستور خود قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که به همان میزان که قانون اساسی اختیاراتی به قوه مجریه داده، به مجلس شورای اسلامی هم اختیاراتی هم شان و اندازه آن داده است، با این تفاوت که قوه مقننه به رغم برخورداری از این اختیار همواره سعی کرده کمک حال دولت باشد.

نماینده مردم سراب در مجلس خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی اثبات کرده که نگرش او به مسایل، مصلحت اندیشانه است و این بسیار مهم و حائز توجه است.

وی در ادامه یادآور شد: در سال‌های اخیر مجلس شورای اسلامی با اتکا به دید مصلحت اندیشانه که منافع ملی و مصالح نظام را دربرمی‌گیرد، در برابر استفاده حداکثری از اختیارات که می‌توانست گاه تضادها و زمینه‌های بروز برخی اختلاف نظرها را رقم زند با دید تسامح برخورد کرده و مانع از بروز شکاف در سطح مسایل کلان شد.

نصیر پور خاطرنشان کرد: من مخالف استفاده حداکثری قوا از اختیارات نیستم بلکه معتقدم اگر این موضوع درست و در جای خود مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند نقش مهمی در دموکراسی و تثبیت آن و رفع مشکلات اداری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: باید متوجه باشیم اگر از ظرفیت‌ها و در رفع مشکلات درست در موقع خود استفاده نکنیم و از نظرات زمینه سازان انقلاب که خوشبختانه در شرایط فعلی حضور دارند بهره‌ای نگیریم، رفع مشکلات در آینده بسیار سخت تر و پیچیده‌‌تر خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی تاکید کرد: مجلس باید با حفظ همکاری با دولت از ابزارهای خود برای انجام وظایف خود از جمله نظارت صحیح و مصوب کردن قوانین مناسب اقدام کند.

وی در خصوص اینکه مجلس چگونه می‌تواند وظیفه خود را تحقق بخشد گفت: همه باید به این نکته توجه کنیم و آن این موضوع است که دولت‌ها در جوامع بشری دست ساخته انسان‌ها و مردم آن جوامع هستند بنابراین نباید پرده قدسی روی دولت‌ها ایجاد کرد.

این نماینده مجلس در ادامه افزود: پرده قدسی و ایجاد کردن هاله مقدس مانع از ورود اختیارات مجلس خواهد شد و موجب می‌شود در بلند مدت استبداد رای ایجاد شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet