هدر موبایل
1397/06/20 15:42:00
سرویس سیاسی
آیت الله سعیدی در دیدار با رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس:

دشمنان به دنبال تفرقه افکنی میان مسلمانان هستند/کمیسیون امنیت ملی مجلس زمینه اتحاد مردم را حفظ کند

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) گفت: از ظرفیت ماه محرم باید برای حفظ وحدت مردم استفاده کرد.
دشمنان به دنبال تفرقه افکنی میان مسلمانان هستند/کمیسیون امنیت ملی مجلس زمینه اتحاد مردم را حفظ کند تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) گفت: از ظرفیت ماه محرم باید برای حفظ وحدت مردم استفاده کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201809105649793432.jpg دشمنان,به,دنبال,تفرقه,افکنی,میان,مسلمانان,هستند/کمیسیون,امنیت,ملی,مجلس,زمینه,اتحاد,مردم,را,حفظ,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی که به قم سفر کرده اند، امروز (سه شنبه، 20 شهریورماه) با آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) دیدار و گفت وگو کردند.

آیت الله سعیدی در ابتدای این دیدار ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم، اظهار داشت: دشمن به دنبال تفرقه افکنی است و در مورد زائران عراقی مشهد و زائران ایرانی اربعین شایعاتی را مطرح می کند که با ایجاد الفت بین دو ملت می توان از این مرحله عبور کرد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با بیان اینکه امام و مقام معظم رهبری بر انسجام مردم تاکید می کرده و تاکید می کنند، بیان کرد: از ظرفیت محرم باید برای حفظ وحدت میان مردم استفاده کرد.

وی خطاب به اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: شما در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس باید زمینه اتحاد مردم را حفظ کنید، بنا بر فرموده مقام معظم رهبری حفظ نظام از مهم ترین معروف ها و ضربه زدن به نظام از مهم ترین منکرها است، ما کمک می کنیم تا نظام جمهوری اسلامی ایران مجلس مقتدری داشته باشد.

دشمنان با طرح شایعاتی موانعی را برای زائران ایرانی و عراقی ایجاد می کنند

براساس این گزارش رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز گفت: این کمیسیون  در اجلاسیه سوم خود برنامه های خوبی را در دستورکار قرار داده که احیای ظرفیت هایی که در روابط دوجانبه با کشورهای مختلف وجود دارد را مورد توجه قرار داده است.

حشمت الله فلاحت پیشه با بیان اینکه موضوع توجه به زائران مذهبی در دستورکار کمیسیون امنیت ملی مجلس است تا بتوانیم امکانات موجود را برای رفع مشکلات این حوزه بکار گیریم، بیان کرد: در مشهد مقدس نیز نشستی را با تولیت محترم برگزار کردیم و مقرر شد تا اقداماتی برای ارائه خدمات به زائران پاکستانی انجام شود.

وی با بیان اینکه زنجیره انسانی اعتقادی زائران، زنجیره طلایی هستند که بین مردم ایران، عراق و پاکستان وجود دارد. تعداد بالای زائران مذهبی علاوه بر داشتن آثار معنوی، سیاسی و راهبردی 6 میلیارد دلار برای کشور آورده اقتصادی دارد که یک و نیم برابر عملکرد عمرانی کشور است که برای عدم بهره بردن ایران از این ظرفیت اقتصادی توطئه هایی انجام می شود و دشمنان با طرح شایعاتی موانعی را برای زائران ایرانی و عراقی ایجاد می کنند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو گفت: در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای کشورهای همسایه و همجوار پرونده ای تشکیل شده و یک نفر از اعضای کمیسیون امنیت مسئول آن پرونده هستند.

نوریان: موضوعات سیاست خارجی نیاز به تئوری پردازی اسلامی دارد

در ادامه این دیدار  اردشیر نوریان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز گفت: در مسائل سیاست خارجی موضوعات زیادی وجود دارد که در این حوزه ها نیاز به تئوری پردازی احساس می شود زیرا اکثر متون علمی در این زمینه ها متکی به متون غربی است و لازم داریم که علمای بزرگ اسلامی و اندیشمندان حوزه علمیه با نگاهی دقیق به تئوری پردازی در این زمینه ورود کنند.

رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه دشمنان جنگ روانی علیه جمهوری اسلامی ایران راه اندازی می کنند، بیان کرد: متاسفانه برخی به دلیل ناآگاهی در این جنگ روانی مغلوب می شوند، حوادثی که در بصره و شایعاتی که در مشهد بیان شد در ذیل شطرنجی است که دشمنان طراحی کرده اند.

نوریان ضمن تاکید بر لزوم ورود اندیشمندان حوزه علمیه به مسائل علوم انسانی گفت: مبانی سیاست خارجی ما تئوری پردازی نشده که این حوزه نیاز به ورود صاحبنظران اسلامی دارد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet