هدر موبایل
1397/06/21 22:29:00
سرویس استان ها
فرهنگی:

مخالف شیوه واگذاری و مدیریت شرکت ماشین سازی تبریز هستیم

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که مخالف این شیوه واگذاری و مدیریت شرکت ماشین سازی تبریز هستیم، گفت: منتظر هستیم تا مسیر مربوط به واگذاری این کارخانه به صورت قانونی طی شود.
مخالف شیوه واگذاری و مدیریت شرکت ماشین سازی تبریز هستیم نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که مخالف این شیوه واگذاری و مدیریت شرکت ماشین سازی تبریز هستیم، گفت: منتظر هستیم تا مسیر مربوط به واگذاری این کارخانه به صورت قانونی طی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/86747.jpg مخالف,شیوه,واگذاری,و,مدیریت,شرکت,ماشین,سازی,تبریز,هستیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدحسین فرهنگی در خصوص طرح تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز، اظهار کرد: سازمان خصوصی سازی در ۲۶ اردیبهشت ماه سال جاری اقدام به واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز که جزو صنایع منحصر به فرد کشور و خاورمیانه می باشد، کرده است، از این رو تحقیق و تفحص از ماشین‌سازی تبریز با امضای جمعی از نمایندگان در مجلس به دلیل این‌که این واگذاری به صرفه و صلاح کشور نبوده و سبب تضییع اموال عمومی شده است، کلید خورد. 

 نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که وضعیت فعلی ماشین سازی تبریز راکد است، گفت: متاسفانه شرایط اساسی واگذاری این کارخانه رعایت نشده است؛ چراکه شرکت ماشین سازی تبریز تا قبل از واگذاری به بخش خصوصی مجموعه‌ای دولتی بوده و صندوق حمایت از بازنشستگی کارکنان فولاد در شرکت مذکور مالکیتی نداشته و نتوانسته وکالتا مجوز فروش این شرکت را اعطا کند، در نتیجه، این واگذاری از نوع واگذاری اموال دولتی به بخش خصوصی ذیل اصل ۴۴ قانون اساسی است.

  به گزارش ایسنا، فرهنگی در خصوص رانت خریدار شرکت ماشین سازی تبریز، عنوان کرد: مباحثی مرتبط با فروش ۲۰۰ میلیون یورو در بازار آزاد توسط مالک این کارخانه ربطی به واگذاری کارخانه ماشین سازی تبریز ندارد، این موضوع در مراجع رسمی پیگیری می شود. /

  پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet