هدر اصلی
1397/06/24 10:48:45
سرویس اقتصادی
بهادری:

استراتژی قوای سه‌گانه؛ نوسازی بافت‌های فرسوده با چاشنی اشتغال‌زایی/ بافت‌های ناکارآمد شهری پوچ و بی‌هویت شده‌اند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست های اخیر سران قوا، توجه ویژه ای به بحث نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شده و قوا به دنبال آن هستند که از طریق اجرای پروژه های نوسازی، درصد اشتغال را در مناطق افزایش دهند.
استراتژی قوای سه‌گانه؛ نوسازی بافت‌های فرسوده با چاشنی اشتغال‌زایی/ بافت‌های ناکارآمد شهری پوچ و بی‌هویت شده‌اند عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست های اخیر سران قوا، توجه ویژه ای به بحث نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شده و قوا به دنبال آن هستند که از طریق اجرای پروژه های نوسازی، درصد اشتغال را در مناطق افزایش دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803101411447502.jpg استراتژی,قوای,سه‌گانه؛,نوسازی,بافت‌های,فرسوده,با,چاشنی,اشتغال‌زایی/,بافت‌های,ناکارآمد,شهری,پوچ,و,بی‌هویت,شده‌اند Icana

سیدهادی بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات وزیر راه و شهرسازی درباره زندگی 4/5 میلیون نفر در بافت های فرسوده و ناکارآمد تهران، گفت: به طور حتم این مسئله یک مشکلات و بحران اساسی بوده و باید جزء اولویت های اصلی مدیریت شهری و وزارت راه و شهرسازی قرار داشته باشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به زلزله سال گذشته تهران، تمام نهادها دغدغه مشترکی را درباره اهمیت نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد مطرح کردند، این موضوع در نهایت موجب شکل گیری و کلید خوردن طرح بارآفرینی شهری از سوی وزارت راه و شهرسازی شد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر هم مجلس شورای اسلامی، مصوبات قابل قبولی را در برنامه ششم توسعه و بودجه سال 97 کل کشور به تصویب رساند، تا اعتبارات خوبی برای اجرای طرح های نوسازی بافت های فرسوده از سوی دولت اختصاص یابد.

فاجعه شهری با بروز حادثه در مناطق فرسوده

بهادری افزود: این موضوع قابل توجه است که پایتخت در مناطق دارای بافت فرسوده در شرایط نرمال و عادی مشکلات بسیاری وجود دارد، حال اگر اتفاق خاصی در این مناطق رخ دهد، قطعا بحران های متعددی بروز می کند که حل آن به آسانی رخ نمی دهد.

بر هم خوردن تمرکز جمعیتی با گسترش بافت های فرسوده در کلانشهرها

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: شکل و ساختار مناطق دارای بافت فرسوده موجب بر هم خوردن تمرکز جمعیتی هم شده است و به نوعی شهرهای ما، پوک، بی هویت و توخالی شده است.

بلند مرتبه سازی آفت اصلی در نوسازی بافت های فرسوده

وی تصریح کرد: مسئولان مدیریت شهری و وزارت راه و شهرسازی در نوسازی بافت های فرسوده باید استراتژی خاصی را در پیش بگیرند، از این رو آن ها نباید رویکرد بلند مرتبه سازی را در این مناطق در پیش بگیرند، زیرا این مسئله نه تنها مشکلات را حل نمی کند؛ بلکه بر معضلات قدیمی هم می افزاید.

وی ادامه داد: اصلاح واحدهای فرسوده باید به گونه ای صورت گیرد، که ساختار مناطق تغییر نکند، از این رو به نظر من دولت اعتبارات ویژه ای را در اختیار سازنده ها و پیمانکاران قرار دهد، تا ساختمان هایی با طبقات محدود و به دور از بلند مرتبه سازی ساخته شود.

نوسازی بافت‌های فرسوده؛ یک تیر با دو نشان

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: بنده مطلع شدم که در نشست های اخیر سران قوا، توجه ویژه ای به بحث نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شده و قوای مجریه و مقننه به دنبال آن هستند که از طریق اجرای پروژه های نوسازی، درصد اشتغال را در مناطق افزایش دهند، تا از این طریق ضمن بهسازی و بهبود فضای زندگی، بحران بیکاری در این مناطق تا حدودی کاهش یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet