خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/06/24 13:39:39
سرویس فرهنگی
مازنی با معرفی کتاب "عقلانیت در عاشورا" مطرح کرد:

کتاب "عقلانیت در عاشورا" تحلیل عقلانی قیام عاشورا/جوانان برای پذیریش مباحث معنوی نیاز به توجیه عقلانی دارند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس کتاب "عقلانیت در عاشورا" را برای افرادی که می‌خواهند با عاشورا از منظر عقلانیت آشنا شود بسیار جذاب دانست و گفت: انتقال فلسفه قیام امام حسین(ع) به نسل‌های آینده نیازمند توجیه عقلانی رفتارهای‌ ایشان است.
کتاب "عقلانیت در عاشورا" تحلیل عقلانی قیام عاشورا/جوانان برای پذیریش مباحث معنوی نیاز به توجیه عقلانی دارند رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس کتاب "عقلانیت در عاشورا" را برای افرادی که می‌خواهند با عاشورا از منظر عقلانیت آشنا شود بسیار جذاب دانست و گفت: انتقال فلسفه قیام امام حسین(ع) به نسل‌های آینده نیازمند توجیه عقلانی رفتارهای‌ ایشان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201809108860249448.jpg کتاب,"عقلانیت,در,عاشورا",تحلیل,عقلانی,قیام,عاشورا/جوانان,برای,پذیریش,مباحث,معنوی,نیاز,به,توجیه,عقلانی,دارند Icana

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت کتاب "عقلانیت در عاشورا"  اثری از از حجت الاسلام و المسلمین سروش محلاتی را به‌عنوان آخرین اثری که به تازگی به مطالعه نشسته است معرفی کرد و درباره این اثر، گفت: استاد محمد سروش محلاتی در کتاب "عقلانیت در عاشورا" مباحثی همچون عزت حکیمانه و عزت سفیهانه تقدم اخلاق بر جهاد امام(ع)، قربانی استبداد دینی امام(ع) و امکان مذاکره با دشمن و… را مدنظر قرار داده است.

کتاب "عقلانیت در عاشورا"  برای افرادی که می‌خواهند با عاشورا از منظر عقلانیت آشنا شوند بسیار جذاب است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این کتاب برای افرادی که می‌خواهند با عاشورا از منظر عقلانیت آشنا شوند بسیار جذاب خواهد بود البته افرادی که اقدام به خواندن این کتاب می‌کنند باید ابتدا از مقدمه آن برای درک بیشتر محتوای کتاب استفاده کنند.

انتقال فلسفه قیام امام حسین(ع) به نسل‌های آینده نیازمند توجیه عقلانی رفتارهای‌ ایشان است

وی تشریح کرد: زمانی از امام حسین(ع) صحبت می‌شود امامی معصوم در فضای شورانگیز عاشورا به‌عنوان سید و سالار شهیدان تصویر می‌شود که شهادت برای ایشان و یاران‌شان آسان بود، اما اگر بخواهیم فلسفه قیام ایشان را تا قیامت به نسل‌های آینده منتقل کنیم تا آن‌ها امام را الگو و اسوه بدانند حتما باید به لحاظ عقلی دلیل رفتارهای‌شان را توجیه و تعریف کنیم و چیستی و چرایی حرکت امام حسین(ع) و واقعیت واقعه عاشورا -که از 15رجب آغاز و تا اواخر ماه صفر تداوم دارد- و ریشه‌های قبل از آن فهمیده شود.

مازنی در حالی که معتقد است باید داستان عاشورا و قیام امام حسین(ع) به درستی درک شود اینکه امام از ابتدا با هدف جنگ وارد میدان شده است یا خیر؟ و اینکه چگونه در صورتی که به شهادت علم داشته‌اند برای منتهی نشدن کار به جنگ تلاش می‌کرده‌اند؟ اضافه کرد: تمام این مسائل در این کتاب با استفاده از نظر محققان و پژوهشگران تاریخ اسلام همچون "شیخ طوسی" تفسیر و پاسخ داده شده است.

جوانان امروز برای پذیریش بسیاری از مباحث معنوی نیاز به توجیه عقلانی دارند/ضرورت تبلیغ کتاب‌های عاشورایی در ایام محروم و صفر

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس چنین کتاب‌ را نیاز نسل امروز جامعه دانست و گفت: جوانان امروز برای  پذیریش بسیاری از مباحث معنوی نیاز به توجیه عقلانی دارند لذا این کتاب می‌تواند به آن‌ها بسیار کمک کند بنابراین تبلیغ کتاب‌هایی از این دست حداقل در ایام محرم و صفر از طریق رسانه‌ها ضروری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet