خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/06/26 07:05:00
سرویس فرهنگی
سلیمی:

هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین درباره تعطیلات زمستانی مدارس اظهارنظر خواهد کرد

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید در صورت تصویب تعطیلات زمستانی مدارس در هیئت دولت، هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین در مجلس باید به این موضوع رسیدگی کند.
هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین درباره تعطیلات زمستانی مدارس اظهارنظر خواهد کرد عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید در صورت تصویب تعطیلات زمستانی مدارس در هیئت دولت، هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین در مجلس باید به این موضوع رسیدگی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105228525463.jpg هیئت,تطبیق,مصوبات,دولت,با,قوانین,درباره,تعطیلات,زمستانی,مدارس,اظهارنظر,خواهد,کرد Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جدی شدن بحث تعطیلات زمستانی مدارس از سوی دولت، گفت: در صورتی که هیئت دولت موضوع تعطیلات زمستانی مدارس را به تصویب برساند، هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین باید در این خصوص اظهار نظر کند که آیا این تعطیلات منجر به تغییر تقویم اصلی مدارس می‌شود یا خیر.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: هیئت تطبیق مصوبات باید اعلام نظر کند که مصوبه دولت در این خصوص با قوانین قبلی مغایرت دارد یا خیر؛ ضمن آنکه نتیجه این موضوع باید به رویت و تایید رئیس مجلس برسد و وی در این خصوص اظهار نظر کند.

بیشتر بخوانید:

مونسان: زیرساخت‌های گردشگری برای اجرای طرح تعطیلات زمستانی مدارس آماده است

بطحایی: آخرین پیشنهاد آموزش و پرورش برای طرح تعطیلی زمستانی چند روز است؟

داستان ناتمام طرح تعطیلات زمستانی مدارس از سال ۳۶ تا کنون

وی با اشاره به اینکه هنوز در برخی مناطق، مدارس کانکسی و کپری وجود دارد، تاکید کرد: در آغاز سال تحصیلی باید بحث آماده‌سازی مدارس، سرمایش و گرمایش آنها و مکان مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان مد نظر باشد؛ نه مسائل حاشیه‌ای زیرا در بازدید‌های میدانی اعضای کمیسیون آموزش مجلس از برخی مناطق جنوبی کشور، مشاهده شد که بسیاری از مدارس فاقد وسایل سرمایشی هستند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به تغییر سیستم آموزشی و دقت به این نکته که از امسال مقطع پیش دانشگاهی وجود ندارد و شاکله دوره متوسطه دوم تغییر کرده، مسئولان باید به سراغ مباحث اصلی‌تر و مدیریت آن حرکت کنند./

پایان پیام     

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet