هدر اصلی
1397/06/25 21:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکبری:

رانت بر صنعت خودروسازی داخلی تاثیرگذار است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد رانت در صنعت خودرو کشور تاثیرگذار است، گفت: تحقیق و تفحص از روند فعالیت خودروسازان داخلی آغاز شده است.
رانت بر صنعت خودروسازی داخلی تاثیرگذار است نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد رانت در صنعت خودرو کشور تاثیرگذار است، گفت: تحقیق و تفحص از روند فعالیت خودروسازان داخلی آغاز شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109805504639.jpg رانت,بر,صنعت,خودروسازی,داخلی,تاثیرگذار,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی اکبری افزود: تحقیق و تفحص در زمینه فعالیت خودروسازان داخلی شکل گرفته و در حال انجام و براساس فرایندی مشخص در حال تحقق است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: معیشت جمعیت بسیاری در سراسر کشور از این صنعت تامین می شود که باید در بررسی ها در این حوزه به آن توجه کرد هرچند که مشخص است که سطح کیفیت خودروهای داخلی پایین است.

تحقیق و تفحص از خودروسازان داخلی دو دوره های قبلی مجلس شورای اسلامی نیز از جانب نمایندگان صورت گرفته است اما هر بار به دلیل احتمال بیکار شدن کارکنان و نابودی مشاغل مستقیم و غیر مستقیم متاثر از این صنعت و همچنین حمایت از تولید ملی بی نتیجه مانده است.

نارضایتی هایی که در جامعه نسبت به عملکرد خودروسازان داخلی وجود دارد شامل مواردی نظیر کیفیت پایین،قیمت بالا، انحصاری بودن بازار برای خودروسازان، نبود حق انتخاب برای مشتری، خدمات ناقص پس از فروش،بدعهدی در زمان تحویل خودرو، توهین های لفظی نمایندگان خودرو سازی و خود حق پنداری خودروسازان است.

تداوم این مشکلات و بدتر شدن آن نشان می دهد که گویا راه حل مناسبی برای حل این معضلات، تدوین نشده است.

** آب و خشکسالی
عضو کمیسیون کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با وجود اینکه بارندگی ها در سال جاری کاهش چشمگیری داشته اما تاکنون گندم بیشتری از کشاورزان خریداری شده است. 

وی ادامه داد: تا دیروز - شنبه 24 شهریورماه جاری- این رقم از 9 میلیون و 500 هزار تن گندم خریداری شده گذشت.

به گزارش ایرنا، اکبری با اشاره به اینکه کشور امروز دچار یکسری ابر چالش است گفت: در برنامه ششم توسعه، آب و محیط زیست اولین اولویت هایمجلس بوده و به دنبال آن رفع بیکاری باتوجه به منابع مالی دولت پیگیری شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet