انتخابات ریاست جمهوری
1397/06/27 11:04:00
سرویس سیاسی
برزگر:

لزوم تعبیه تمهیدات لازم برای امنیت سفارتخانه‌های ایران در دیگر کشورها/ کمیسیون امنیت تعرض به این اماکن را بررسی می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر تامین امنیت سفارتخانه‌های ایران در سایر کشورها، گفت: کمیسیون امنیت ملی در جلسه هفته آتی تعرض به سفارتخانه‌های ایران را بررسی می‌کند.
لزوم تعبیه تمهیدات لازم برای امنیت سفارتخانه‌های ایران در دیگر کشورها/ کمیسیون امنیت تعرض به این اماکن را بررسی می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر تامین امنیت سفارتخانه‌های ایران در سایر کشورها، گفت: کمیسیون امنیت ملی در جلسه هفته آتی تعرض به سفارتخانه‌های ایران را بررسی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107115209487.jpg لزوم,تعبیه,تمهیدات,لازم,برای,امنیت,سفارتخانه‌های,ایران,در,دیگر,کشورها/,کمیسیون,امنیت,تعرض,به,این,اماکن,را,بررسی,می‌کند Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به حمله تعدادی آشوب‌گر به سفارت ایران در آتن، گفت: این موضوع و تعرض به سفارت ایران در پاریس و کنسولگری ایران در بصره را در جلسه هفته آتی کمیسیون امنیت ملی مجلس پیگیری خواهیم کرد، سایر نمایندگان کمیسیون نیز بر این پیگیری تاکید دارند.

تعرض به سفارت ایران در آتن متفاوت از بصره بود

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حمله به سفارت ایران در آتن با تعرضی که در بصره اتفاق افتاد، متفاوت است. در بصره عوامل رژیم بعثی مرتکب این تعرض شدند اما در این مورد و پاریس موارد متفاوت‌تر صورت گرفته است.

دولت یونان، فرانسه و عراق باید امنیت سفارت‌خانه‌های ایران را تامین کنند

وی افزود: حفظ امنیت تمام سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های ایران بر عهده دولت‌های کشور مقابل است بنابراین دولت عراق، فرانسه و یونان باید نسبت به حفظ امنیت این اماکن دیپلماتیک اهتمام جدی‌تری داشته باشند.

برزگر یادآور شد: در شرایط فعلی نظام استکبار، رژیم صهیونیستی و سایر دشمنان جمهوری اسلامی از اهرم فشار علیه ایران استفاده می‌کنند لذا دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی باید به این شرایط واقف و تمهیدات لازم را بیندیشد.

دستگاه دیپلماسی باید از همتایان خود خواستار برقراری امنیت سفارتخانه‌های ایران شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بعد از کودتا در ترکیه تمام اطراف سفارت ترکیه را حصار کشیدند و به نحو احسنت امنیت را برقرار کردند، دستگاه‌ دیپلماسی ما با وجود افزایش شیطنت‌های آمریکا باید از همتایان خود برای حفظ امنیت این اماکن درخواست لازم را داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت به نقل از گریک ریپورتر، 10 عضو یک گروه آشوب طلب امروز در حالی که سوار بر موتور سیکلت بودند با پرتاب شیشه و سنگ به سفارت ایران در یونان حمله و خساراتی به آن وارد کردند. این افراد بلافاصله پس از حمله، محل را ترک کردند و هیچ‌ یک از آنها بازداشت نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet