هدر موبایل
1397/06/27 08:57:25
سرویس فرهنگی
عبادی با اشاره به پیشنهاد تعطیلات زمستانی مدارس:

آموزش و پرورش وظیفه علم‌آموزی و فرهنگ‌سازی دارد؛ نه رونق دادن به گردشگری

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است اولویت نخست آموزش و پرورش، تعلیم فرهنگ و علم است و نه رونق دادن به گردشگری.
آموزش و پرورش وظیفه علم‌آموزی و فرهنگ‌سازی دارد؛ نه رونق دادن به گردشگری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است اولویت نخست آموزش و پرورش، تعلیم فرهنگ و علم است و نه رونق دادن به گردشگری. https://cdn.icana.ir/d/019/201711106185147139.jpg آموزش,و,پرورش,وظیفه,علم‌آموزی,و,فرهنگ‌سازی,دارد؛,نه,رونق,دادن,به,گردشگری Icana

سیدمحمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره پررنگ شدن بحث تعطیلات زمستانی مدارس گفت: اولویت برای تغییر در تقویم آموزشی مدارس باید با هدف علم‌آموزی بیشتر دانش‌آموزان باشد و توجه به مباحثی همچون سرمایش و گرمایش در فصول مختلف و در مناطق گوناگون کشور؛ نه تعطیلی مدارس با هدف رونق گردشگری.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: اولویت نخست آموزش و پرورش، فرهنگ و علم است؛ آن را برای رونق گردشگری تعریف نکرده‌اند لذا باید راه‌های دیگری برای رونق گردشگری بررسی و پیگیری شود.

تعطیلات زمستانی جاذبه‌ای برای گردشگری ایجاد نمی‌کند

وی با تاکید بر اینکه نمی‌شود به آموزش و پرورش آسیب زد تا رونق گردشگری داشته باشد، ادامه داد: تعطیلات زمستانی با هر هدفی که باشد؛ از جمله رونق گردشگری، دانش‌آموزان را از مسیر درس خارج می‌کند زیرا تا آنها به فضای درس و مدرسه برگردند، زمانی طول می‌کشد.

عبادی بیان کرد: وقتی عنوان تعطیلات را برای مدارس قرار دهیم؛ مثل تعطیلات نوروز مشاهده می‌شود که مدارس و کلاس‌ها از چند روز قبل از تعطیلات تا چند روز پس از آن از کیفیت لازم برخوردار نیستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعید است گردشگری با هوای سرد زمستان و جاده‌های لغزنده و روزهای کوتاه نسبت به روزهای تابستان جاذبه‌ای داشته باشد، گفت: حتی اگر دانش‌آموز حضور فیزیکی داشته باشد، حضور علمی لازم را ندارد و در مجموع آسیب تعطیلات زمستانی به بحث علمی دانش آموزان بیشتر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet