خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1388/06/17 09:04:00
سرویس صحن
لاریجانی با اشاره به سخنان روز گذشته معظم له تاکید کرد:

بیانات رهبر معظم انقلاب، منشور کامل حرکت دولت دهم

**رییس مجلس شورای اسلامی بیانات ارزشمند روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه‌ هیات دولت را منشور کاملی برای حرکت دولت جدید دانست و ابراز امیدواری کرد با جدیت تام مورد توجه واقع شود و پی‌گیری گردد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در ابتدای جلسه علنی روز سه شنبه اظهار داشت: هفده شهریور یادآور دلاوری‌های مردان و زنان مجاهدی است که در شرایط حساس انقلاب با دلاوری به ندای مقتدای خود امام (ره) به میدان آمدند و با خون خود حرکت انقلاب را شتاب بخشیدند.

وی افزود: حادثه هفده شهریور از یک طرف نشانگر مردود بودن یک تئوری بود که آمریکا و رژیم سفاک پهلوی تصور می‌کرد با سرکوب نظامی می‌تواند اراده ملت را منحرف نماید و این توهم ناشی از نشناختن هویت ملی ایرانیان بود.

رئیس مجلس با بیان اینکه ایرانیان وقتی آرمانی را پذیرفتند با همه وجود آن را پیگیری می‌نمایند گفت: متاسفانه رفتار ستیزه جویانه آمریکا و غرب پس از انقلاب نیز درک واقعی از این ویژگی ملی ایرانیان را نشان نمی‌دهد.

لاریجانی تصریح کرد: نمونه‌های بسیار است که جنگ تحمیلی یک نمونه از آن است که تصور می‌کردند در پناه فشار نظامی و بین المللی در همه جهات ملت آرمان استقلال خود را رها می‌کند حال آنکه با پاسخ کوبنده ملت مواجه شدند.

وی افزود: نمونه دیگر ماجراجویی در بحث اتمی ایران است که در طی سال‌های گذشته غرب بر این باور بود که با شگردهای دیپلماتیک و مانورهای بین المللی انعطافی در اراده ملی ایجاد می‌کنند اما در پس هیاهوهای تبلیغاتی درک نمودند که ملت برای آرمان‌های خود فداکار است و تن به خفت نمی‌دهد.

لاریجانی یادآور شد: پیام دیگر هفدهم شهریور وجه ماهوی این استقامت ملی است که به ریشه دینی و ولایی مردم برمی‌گردد.

وی افزود: آرمان خواهی اگر از جوهره معنوی و دینی برخوردار نباشد در مقابل قدرت برتر محاسبه منفعت مادی می‌نماید و پس از مدتی به انفعال کشیده می‌شود.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: هفدهم شهریور یک الگوی پایدار دینی با مرکزیت و مرجعیت دینی بود و همین روش در طول سال‌های پس از انقلاب ره‌آورد ارزشمند برای ملت عزیزمان داشت.

وی تصریح کرد: تکیه مجلس شورای اسلامی بر تحقق نظرات رهبر معظم انقلاب اسلامی، تمسک به این ثمره جاودان ملی است.

لاریجانی در ادامه با اشاره به سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه‌ هیات دولت، بیانات ارزشمند ایشان را منشور کاملی برای حرکت دولت جدید خواهد بود که امیدواریم با جدیت تام مورد توجه واقع شود و پی‌گیری گردد.

رییس مجلس اظهار داشت: تاکید ایشان بر حفظ دستاوردهای دولت نهم، عدالت خواهی و پرکاری رییس جمهور محترم و دولت و توجه به محرومین در همه نقاط کشور و مبارزه با فساد و تلفیق آن با مختصات زمانه نظیر پرهیز از رفتار غرور آمیز و توجه به صراط آیین مقدس اسلام بدون توجه به خرده‌گیری دیگران و استفاده از آراء صاحب نظران و نخبگان در امور دیوان و تمسک به عقلانیت و معنویت و عدم شتابزدگی در تدبیر امور اجرایی و رعایت اعتدال و قانونگرایی در همه ابعاد خصوصاً توجه به نظرات مراجع تقلید و بزرگان دین و اندازه‌پذیر نمودن حرکت در مسیر تحقق سند چشم‌انداز و اجرای قانون اصل 44، همه و همه نه تنها معیارهای متقن پیشرفت کشور و دولت است که عامل وحدت همه قوا نیز محسوب می‌شود.

وی افزود: باید خدای را سپاس گفت که از نعمت رهبری فرزانه و واقع بین و همه جانبه نگر برخورداریم که نظرات حکیمانه ایشان راهنمای همه قوای کشور و ملت عزیز است. باید قدر این نعمت بزرگ را دانست و قدردانی از این نعمت، عمل به رهنمودهای ایشان است که انشاء ا... سعادت ملت را در برخواهد داشت.

لاریجانی گفت: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد در این چهارچوب استوار که معظم‌له برای دولت جدید مشخص فرمودند همکاری صمیمانه با دولت جدید بنماید به ویژه باتوجه به نظرات ایشان در موضوع هدفمند کردن یارانه‌ها که با تلاش مضاعف راه را برای تحقق به سامان این لایحه فراهم نماید.

وی ادامه داد: انشاء ا.. این لایحه به زودی با تنظیم عاقلانه‌ای که در کمیسیون ویژه برای آن در نظر گرفته شد در متن کار مجلس برای تصویب قرار می‌گیرد.

رییس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برای تحقق این منشور متعالی، همگان، چه دولت و چه مجلس باید از افتادن در دام مسائل فرعی مناقشه آمیز پرهیز نمایند و خیلی طبیعی است که در کشور با مردم سالاری دینی، در معرفی آراء و عقاید مختلف قرار دارید، اختلاف نظر در مسائل می‌تواند به عدد نفوس باشد.

وی افزود: عقلانیت در اداره کشور کشف نقاط اختلاف و عمیق نمودن آن نیست بلکه آراستگی رفتار حکومتی در ساماندهی عقاید مختلف در مجرای حلی است و کاستن از حجم اختلافات .

لاریجانی با تاکید براین که در این راه باید تمام تمرکز ذهنی قوا بر مسائل اصلی و جدا سازی آنها از موضوعات حاشیه‌ای باشد، گفت: در مسائل اصلی اختلاف نظر اگر در مسیر سامان یافته حلی قرار گیرد، نعمت و استفاده بهتر از ذهن‌ها خواهد بود. مخصوصاً در درون مجلس که محل بحث‌های فکری آن هم به نحو متفاوت در بین منتخبین ملت است، بسیار طبیعی است که در معرفی نظرات مختلف قرار گیریم.

وی افزود: بهره جستن از نگاه رهبر معظم در این مقوله این است که به آراء یکدیگر احترام بگذاریم و از انگ زدن و سوء ظن داشتن و تسلب در نظرات پرهیز کنیم تا مجال کافی برای طرح نظرات فراهم شود. به ویژه از پدیده نو ظهور دو دو گفتن پرهیز شود.

این گزارش می‌افزاید: در این هنگام نمایندگان با فریاد دو دو نسبت به این گفته لاریجانی واکنش نشان دادند که رییس مجلس در پاسخ گفت: این دو گفتنان اینجا انصافاً به موقع بود.

لاریجانی گفت: از خداوند متعال می‌خواهیم تا در شبهای قدر توفیق یار همگان باشد تا مقدررات سالانه ملت عزیز با عنایت ولی‌ا.. اعظم امام زمان(عج) به نحو سعادت سعادت‌مندانه ای رقم بخورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet