خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/06/17 10:28:00
سرویس صحن
با تصویب مجلس صورت می‌گیرد

اختصاص یک درصد از عوارض واحدهای آلاینده برای رفع آلودگی محیط زیست

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند: یک درصد از عوارض وصولی از واحدهای تولیدی آلاینده محیط زیست توسط شهرداری‌ها برای رفع آلودگی محیط زیست مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه کلیات و جزییات طرح اصلاح ماده 1 قانون رفع برخی از موانع تولید و سرمایه گذاری صنعتی را به تصویب رساندند.

براساس این طرح یک درصد از قیمت فروش محصولات صنایع آلوده‌ کننده محیط زیست در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته تا نسبت به رفع آلودگی محیط زیست مورد استفاده قرار گیرد.

مجلس شورای اسلامی کلیات طرح را با 145 رای موافق، 12 رای مخالف و 9 رای ممتنع و نیز جزییات آن طرح با 136 رای موافق، 8 رای مخالف و 10 رای ممتنع به تصویب رساند.

براساس مصوبه امروز مجلس، تشخیص و وصول عوارض واحدهای تولیدی آلاینده محیط زیست همچنان براساس مفاد تبصره 1 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17/2/87 آخرین مصوبه مجلس شورای اسلامی در این زمینه انجام خواهد شد.

براساس این گزارش آخرین قانونی که در مجلس تصویب شد قانون در تاریخ 17/2/87 قانونی به تصویب رسید که مورد ایراد شورای نگهبان قرار می‌گیرد و پس از تصویب اصلاحات آن قبل از آخرین مصوبه مجلس، تصویب و اجرایی می‌شود .

براساس این قانون، محصولات صنایع آلوده کننده محیط زیست تا زمانی که آلایندگی ادامه دارد به تشخیص و اعلام شورای عالی خفاظت محیط زیست متناسب با درجه‌ آلایندگی تا یک درصد قیمت فروش مشمول پرداخت عوارض می‌شود تا توسط واحد صنعتی و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها صرف پروژه‌های رفع آلایندگی از کارخانه و جبران خسارت زیست محیطی پیرامونی گردد که با تصویب مصوبه امروز مجلس نمایندگان مقرر کردند که این یک درصد از کارخانجات اخذ و در اختیار شهرداری‌ها قرار گیرد تا برای رفع آلودگی محیط زیست شهرها استفاده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet