آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سعیدی مبارکه:

مالیات بر عایدی سرمایه شامل ساخت و ساز مسکن نمی شود

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مالیات بر عایدی سرمایه در جلوگیری از سوداگری گفت:سوداگران در بازار سکه،ارز و مسکن جولان می دهند و مالیاتی پرداخت نمی کنند.
جمعه 30 شهریور 1397 ساعت 12:01
مالیات بر عایدی سرمایه شامل ساخت و ساز مسکن نمی شود سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مالیات بر عایدی سرمایه در جلوگیری از سوداگری گفت:سوداگران در بازار سکه،ارز و مسکن جولان می دهند و مالیاتی پرداخت نمی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103663131224.jpg مالیات,بر,عایدی,سرمایه,شامل,ساخت,و,ساز,مسکن,نمی,شود Icana

زهرا سعیدی مبارکه، در گفت و گوی خود با خبرگزاری خانه ملت، درباره طرح مالیات بر عایدی سرمایه گفت: باید توجه کرد در حال حاضر یکی از دلایل التهاب در بازارهای مختلف مانند بازار مسکن و ایجاد حباب قیمتی بحث رشد قابل توجه نقدینگی در اقتصاد است که البته سوداگران با استفاده از این شرایط، به سودهای نجومی دست می یابند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اگر نقدینگی موجود در جامعه به بخش مولد اقتصادی هدایت می شد بسیاری از مشکلات اقتصادی حل می شد اما سوداگران تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا فضای سوداگری در بازارهای مختلف از رونق نیافتد.

انتقاد از رویکرد سرمایه ای به مسکن

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در شرایطی که جمعیت قابل توجهی از خانوارهای کشور به مسکن نیاز دارند سوداگران با ایجاد التهاب در بازار مسکن به سودهای نجومی دست می یابند که باید این روند کنترل شود.

سعیدی مبارکه با تاکید بر اینکه باید از رویکرد سرمایه ای به مسکن خودداری شود، ادامه داد:سوداگران در بازار سکه،ارز و مسکن جولان می دهند و مالیات پرداخت نمی کنند.  

هدف از مالیات بر عایدی سرمایه جلوگیری از فعالیت های سوداگران است

وی ادامه داد:هدف از مالیات بر عایدی سرمایه جلوگیری از فعالیت های سوداگران در بخش مسکن است چرا که عدم مهار سوداگری دربخش مسکن به رشد کاذب قیمت های منجر شده است بنابراین نباید تولیدکنندگان مسکن نگران شوند چرا که ساخت و ساز مسکن از مالیات بر عایدی سرمایه معاف است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  یادآور شد:در زمینه  اخذ مالیات بر عایدی سرمایه در بسیاری از کشورها تجربه وجود دارد و نقش مهمی در جلوگیری از دلالی کاذب دارد و بنده در این رابطه این آمادگی را دارم که با منتقدان طرح فوق مناظره انجام دهم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000